| maiabia1995 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si am media mare si pot intra oriunde, dar vreau sa raman cu prietena mea cea mai buna si sa mergem la stiinte sociale la alt liceu. Nu stiu cum este la stiinte, imi spune cineva? cam ce se face?, inainte am vrut la mate-info, credeti ca gresesc sa merg la stiinte sociale? Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Blosssom a răspuns:

Trebuie sa mergi unde vrei tu. Daca vrei sa faci o facultate pe stiinte exacte (fizica, biologie, chimie, mate). La stiinte sociale este ff usor. Materile pe care le faci sunt :
romana, istorie, engleza, franceza/spaniola/germana, latina. Din clasa a XI a nu mai faci mate, bio, chimie, fizica. E un profil bun daca vrei sa te duci la Drept, jurnalistica, teatru, Stiinte socio-umane. ceva umanist. Bafta! Imi dai funtitzabatting eyelasheskiss

1 răspuns:
| alinu a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebuie sa te duci acolo unde crezi tu ca este mai bine pentru tine, si unde crezi ca vei putea face fata(dar sa fie un profil bun), nu neaparat sa ramai cu prietena ta. Va puteti vedea in week-enduri pe mess la tel! Daca doresti sa te duci la st. sociale... nu stiu cum este... cam mula chmie, bio si fizica! Succes!