| Valentina8 a întrebat:

Sunt multi care fac bani lucrand online pe web. Eu inca nu inteleg cum funcioneaza dar sigur pot invata.
Imi poate explica cineva cum sta treaba? Detaliat?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar sunt diverse variante:
- sa lucrezi ca freelancer pe un anumit domeniu;
- sa faci diverse proiecte pe care sa le vinzi sau dupa care sa iei bani;
- sa lucrezi la o companie, cu contract de munca, unde se permite lucratul de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"lucrând pe web". Ce? Web designeri? Artiști digitali? Bloggeri? YouTuberi? VideoChat? Tutoriale? Fotografi? Contabili? Comenzi online? Design vestimentar? Animații?

Nu este clar la ca te referi(sau poate sunt eu nedumirit), dar sunt multe job-uri online, in general de fapt fac parte din categoria de Free Lancing, adica lucrezi tu de acăsică de la biroul tau si de exemplu primesti un mesaj "hey picteaz-o pe iubita mea sa ii fac cadou de Moș" si aia faci si iei un cash. Dar la fel de bine se lucreaza online si in firme, corporatii. Esti la o firma care livreaza comenzi si tu printezi acolo cod AWB, FGO ii pui acolo locatie unde sa duca curierul coletul, ii printezi un abțibild cu "ATENTIE FRAGIL" si il lipești. Sau esti contabil ai tabel excel pui tot ce cheltuieste firma toate piesele aduse din China pe 50 de cenți apoi toate vanzarile fizic online si toate cheltuielile extra, cand face cinste șeful cu o pizza si o dușcă de ziua onomastica.