| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate explica si mie mai detaliat care este faza cu GoogleAdSense? Am inteles ca pot face ceva bani de buzunar din treaba asta, corect? Ce presupune asta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa iti faci un site care sa abia macar 1000 vizite unice pe zi. apoi iti faci un cont adsense la google si inscrii site ul, dupa mii de verificare daca este aceptat google va pune reclame pe site ul tau. Tu vei fi platit la numarul de click uri dat pe respectivele reclame.

La 1000 de vizitatori unici pe zi scoti cativa 10 $ pe luna probabil. Insa ai nevoie de cunostinte serioase de SEO, ai nevoie de un site pe o nisa cautata si multa munca sa ajungi la 1000 vizitatori unici zilnic

| NietzscheDesteptSiNarcisistSunt a răspuns (pentru suntserios):

Imi poti da te rog un exemplu de astfel de site? Si am inteles ca e destul de costisitor crearea si sisustinerea unui astfel de site asa ca se merita pana la urma afacerea?

| suntserios a răspuns (pentru NietzscheDesteptSiNarcisistSunt):

Nu e nicidecum o afacere. costisitor nu e, daca te pricepi la programare si esti in stare sa iti creezi singur site ul si sa il intretii. Te ar costa doar domeniul si hostingul.

insa repet, nu e o afacere mai ales daca te axezi pe Romania.

hmm exemplu... tpu.ro nu vezi vezi ca e plin site ul de reclame? iar vizitatori are cateva mii pe zi

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Un prieten face asta.Din ce mi-a explicat el trebuie sa-ti faci un site pe care cei de la Google ti-l verifica.Adica iti verifica cati vizitatori ai pe zi, ce continut ai...etc.El are un site de stiri cu care acum 1 an castiga 200 de euro pe luna si acum face 400 de euro pe luna.Mi-a zis ca e foarte greu sa ti-l confirme.

| Blamely a răspuns:

Da, poți face bani din treaba asta, însă nu-i tocmai ușor să faci un site pe care cei de la google să-l confirme. Dacă-i confirmat, treaba ta e gata, doar să atragi vizitatori care dacă vor da click pe reclame tu primești bani.