| Mariusssss a întrebat:

Te afli in desert, langa o oaza.
Ai la dispozitie o camila, o barca si un cantar cu care poti cantarii maxim 1Kg.
Cum cantaresti camila? (evident ca nu se accepta solutii barbare)

Răspuns Câştigător
| Barbă a răspuns:

Asta ne-a dat-o si la scoala smug
Daca suntem langa oaza=>avem apa din belsug(oaza in desert? thinking), punem barca pe apa. Punem camila in barca, vedem care e linia de plutire(adica...aia care...ma roog). Dupa aceea dam camila jos din barca(lol) si punem nisip cate 1kg(cantarit cu cantarul) in barca. Punem nisip pana ajungem la aceeasi linie de plutire(rada rada) ca si cand ar fi fost camila in barca.
big grin.
Plsss funda...ar fi prima big grin

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Camila are mai mult de 1kg asa ca nu o cantaresc deloc mai ales se rupe cantarul laughing

| ĄŇÐİ a răspuns:

Infometez camila pana ajunge la 1 kg laughing...glumeam...habar n-am.