| georgiiiy a întrebat:

Te afli in desert, langa o oaza.
Ai la dispozitie o camila, o barca si un cantar cu care poti cantarii maxim 1Kg.
Cum cantaresti camila? (evident ca nu se accepta solutii barbare)
ast rasp?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Daca suntem langa oaza deci avem apa din belsug, punem barca pe apa. Punem camila in barca, vedem linia de plutire. Dupa aceea dam camila jos din barca si punem nisip cate 1kg(cantarit cu as. cantarului) in barca. Punem nisip pana ajungem la aceeasi linie de plutire ca si cand ar fi fost camila in barca.

1 răspuns:
| deea4u a răspuns:

O tai in bucati de un kgrolling on the floor))
lol ce intrebare solutia de mai joc e buna!
felicitari!