| aannoonniimm098 a întrebat:

Te poate exmatricula de la facultate pentru videochat?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de politica facultatii, daca este mentionata in conduita scolara.
Iti imaginezi ca, facand o facultate de drept si urmand peste ani sa ai o cariera serioasa, ajungi sa obtii toate atestatele si gradele si optezi pentru o pozitie de judecator si cand esti taman in pozitia sa o iei, cazi, fiindca ies la iveala pozele tale si filmarile cu "prostitutia virtuala" cum mai este numit videocahtul, care te compotromite definitiv.
Sincer, am impresia ca la Drept nu-i permis asa ceva... dar trebuie citit regulile lor.

| aannoonniimm098 explică (pentru Violleta2022):

Ma refer la medicina

| Violleta2022 a răspuns (pentru aannoonniimm098):

Tot nu stiu... intreaba la secretariatul scolii, daca contravine regulilor facultatii.
Eu spun totusi sa te gandesti de 100 de ori cand vrei sa faci asa ceva, fiindca iti compromite imagiena pe viata, iesind la iveala cand vei dori sa obtii o pozitie decenta sau o functie inalta, intr-un anumit serviciu.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de facultate și cât de mult contează prestigiul facultății.

| RobertMoon a răspuns:

De ce sa te exmatriculeze? Faci ce vrei în timpul tau liber.