| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a X a si am 30 de absente.Ma poate exmatricula?laughing

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Neah, îți scade doar puncte la purtare, dar stai calmă niciun director nu e înebunit după dat afară elevi. Pot aduce școala într-o situație destul de proastă, reputație proastă, prea puțini elevi, concedieri din cadre didactice sau perosnal etc.

| drogh a răspuns:

La 40 de absenţe un elev se exmatriculează. Dacă faci o cerere sau aduci o scutire, ai scăpat.

| BlackEyedGirl a răspuns:

La 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare, si parca sunt unele facultati la care nu poti sa intri daca ai mai putin de 10 la purtare. Vezi si tu daca poti sa iti mai motivezi din ele.

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Poi depinde de la ce ai absentele. Daca ai chiulit nu ai ce face, dar daca ai fost bolnava poti cere scutire.

| baddgirl a răspuns:

Hey
La liceu se pot aduce maxim 5 scutiri scrise de mana, deci apuca-te si scrie laughing
Si pe langa biletelele alea, te poti duce la doctor, zici ca te-ai simtit rau si sa-ti de o scutire de o zi sau doua.
La 30 de absente se scade nota la purtare, si e pacat, ca le poti acoperii acum, cat inca sunt putine :p

| mitika12 a răspuns:

Pai nu cred dar tiar pute scadea nota la purtare!