| Veritas a întrebat:

Știu că este o întrebare ciudată dar am întrebat mai mulți oameni ce văd când închid ochii și unii mi-au spus că văd culori iar alții mi-au spus că nu văd nimic, eu văd culori și nu e de la multă lumină, văd și în întuneric, toate culorile : verde, albastru, roșu galben, ocru, mov etc. Voi vedeți în culori sau nu vedeți decât un negru absolut? Aveți o explicație pentru acest lucru.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar. Și nimicul e de multe feluri. Uneori e alb-negru, alteori e colorat. laughing
- Ce vezi?
- Nimic.
- Și cum îl vezi?
- Colorat.

| Veritas explică (pentru anonim_4396):

Ha Ha, ce glumă bună!