| EuGabriela a întrebat:

TPU care cea mai amuzanta intamplare pe care ati patit-o la scola?
Ca sa incep eu spun ca eram anul asta ( sunt in a 8-a) la ora de bio si un coleg avea un stilou ca al profului si toata ora l-a intrebat daca vrea sa faca schimb cu el si prfu innebunit a spus bine apoi colegul (noi avem clasa la etaj) a luat stiloul profului si la aruncat pe geam profu a facut la fel si in pauza cautau prin iarba stiloul

3 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Pai un coleg mai prost isi luase un telefon nou.Si atunci, el trebuia sa iasa la tabla la mate.Si atunci, i-a sunat telefonul si el raspunde si zice: Alo, da? laughing Si profa` i-a luat telefonul si i l-a aruncat la gunoi.laughing

| deepinlovewithyou a răspuns:

Eu aveam ora de istorie si a trebuit sa merg cu clasa la cabinet. laughing Acolo avem banci pentru o singura persoana, deci cate o banca pentru fiecare copil ( banca fiind lipita de scaun ) Vorbeste profu' bla bla, in timp ce o colega se legana pe banca aia laughing Se legana din ce in ce mai tare si deodata cade in patru labe rolling on the floor)) si banca peste ea laughing) Jur ca daca vedeai asta live mureai de ras rolling on the floor)!

| Zoella a răspuns:

Eu am mai multe întâmplări amuzante, pe mai mulţi ani.
O dată, a ieşit măscăriciul clasei la tablă, la algebră. Nu ştia să rezolve nimic, dar trebuia să-l asculte. Ţin minte că era mai demult şi că era vară, noi având pe atunci o clasă mai mică, dar eram vreo 30. Mă rog, şi iese ăla la tablă, îi pică un exerciţiu cu ultima cifră. Se gândeşte el, ce se gândeşte, şi profa încearcă să-l ajute, cum face cu toţi. Îl întreabă "Măi x-ulescu (numele de familie, că la noi aşa ne zice) care e ultima cifră a lui 6?" şi stă ăla iară să se gândească, şi răspunde într-un final "5, doamna profesoară?"...
Sau alta. Aveam o colegă mai nebună (cam ca mine) în ora de biologie. Era tot vară, cam în acelaşi an, iar eu am găsit o furnică. Am luat-o în mână şi am început să mă joc cu ea (oricum nimeni nu era atent la oră). După aia, i-am dat-o şi colegei, care a început să se joace şi ea, iar la un moment dat a ţipat, că a muşcat-o furnica...
Apoi, eram la o oră de religie, tot în acel an (clasa a XIII-a, vară, urmau examenele, multe prostii am mai făcut pe atunci) şi tot la fel de cald. Geamurile deschise, soarele intra în clasă, noi, ce să facem la ora de religie, că ăla preda. Pe atunci aveam un Nokia cu taste, nu era chiar primitiv, dar era oricum bun pe vremea aia. Şi am intrat eu pe net, am descărcat nişte melodii cu băşini. Am vrut să le ascult, dar na, era oră. Aveam şi sonorul la maxim, şi la ăstea fără touch-screen nu le poţi seta sonorul dinainte, eu nu voiam să risc. Aşa că am pornit melodia, şi tocmai când să se deschidă, i-am dat telefonul aceleiaşi colege. Mamă, s-a făcut de cacao, era şi la maxim... Colegii i-au zis profesorului că "x-uleasca a tras un pârţ" iar proful a schimbat imediat subiectul, doamne.
Anii ăştia de gimnaziu. Huh.