| Your5angel a întrebat:

TPU, cine doreşte fundiţă poate să mă ajute la o întrebare? vreau să vă povestesc o istorioară prin care am trecut: Sa va povestesc si eu ceva! trebuie sa precizez ca eu stau langa un cimitir il vad chiar de pe balcon!big grin dar m-am obisnuit pentru ca stau aici de cand m-am nascut si nu ma deranjaza cu nimic sunt chiar cei mai linistiti vecinilaughing)in fine sa trecem la lucruri serioasebig grin Eram intr-o seara afara cu o prietena de-a mea din bloc si cu inca 2 baieti tot de acolo de la bloc, era prin luna octombrie se intuneca de pe la 7 asa, vorbeam pe acolo pe la bloc si nu mai stiu din ce ne-am certat cu cei 2 baieti! Ei au plecat si am ramas eu cu prietena mea! am mai stat prin fata blocului si am decis sa ne plimbam! am plecat la plimbare prin cartier, afara era deja intuneric cand am ajuns la strada principala care e la cativa metri de blocul meu prietena mea vede langa o masina rosie mai exact o dacie o femeie imbracata in negru, s-a speriat si mi-a zis ca i s-a parut ca femeia aceea incercase sa forteze masina! Ne-am speriat si ne-am intors la bloc! Dupa vreo 5 min, nu aveam stare deloc ne-am dus iar sa vedem daca mai e acolo! Cand am ajuns femeia aceea statea in spatele unei masini iar in spatele era chiar un stalp dinacela de lumina! si statea in spatele masini si parca se uita la noi nu pot sa spun ca ni s-a parut pentru ca am stat si ne-am uitat la ea mai bine de 3-4 minute! Nu s-a miscat cat am stat noi acolo ne-a fost frica se ne apropiem de ea, dar totus am vazut-o destul de aproape erau ma 10 metri distanta de unde ram noi si pana la ea. Arata ca o umbra si parca era imbracata intr-o haina de blana lunga si nu ii se vedea fata desi stateaparea ca sta cu fata la noi! Tin sa precizez ca picioarele nu i le-am vazut deloc! Ne-am speriat! am luat-o la fuga si nu stiu daca am facut 2 m si eu am intors capul, femeia era pe partea celalalta a trotuarului, mi s-a parut foarte ciudat pentru ca nu avea cum sa se miste atat de repede de pe un trotuar pe altu si strada era destul de lata! Eram speriata si am decis sa mergem sa-i cautam pe baieti! Intr-un final ia-m gasit si le-am povestit! Bineinteles ca, cum sunt baietii nu ne-au crezut aveau impresia ca facem baza de ei! Dar intr-un final au venit cu noi inapoi la bloc au stat acolo circa 10-15 min femeia aceea nu a mai aparut! Dupa 15 min au zis ca pleaca ca nu au ce sa vada isi pierd timpul degeaba cu, glumele noastre! Dupa ce au plecat la vreo 5 minute ne-am dus sa ne uitam…aparuse din nou tot in spatele masinii aceleia si statea nemiscata ca si cand sar fi uitat la noi! Nu ne puteam explica cine e femeia aceea ce cauta acolo dc a venit! Ne-am intors din nou la bloc si apoi a iesit tata din bloc…se ducea la magazin si ia-am spus cele intamplate ne-am dus cu el chiar in locul unde fusese femeia aceea si nu am gasit nici cea mai mica urma de ceva care ar fi luminat misterul! tata spunea ca poate a fost o femeie cu vreun caine! Dar totus era nefiresc sa stea nemiscata atat timp si sa nu ii se vada nici-o trasatura a fetei si sa treca in fractiune de secunda pe partea cealalalta a trotuarului! Si acum ne intrebam cine a fost femeia aia si daca a fost un spirit! încă mă gîndesc la acea femeie! ajutaţimă să mă desbat cu gîndul de această întîmplare! mersi de ascultare call me

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy poate fi vorba de un spirit care cauta elucidarea mortii sale? poate e vb de o femeie care a murit in conditi neelucidate, accident de masina, e posibil orice, trebuia sa va inchinati si sa ziceti tatal nostru, pentru odihna vesnica a acelui suflet ratacit.

10 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Hei, hai că te ajut eu.
Nu te mai uita la atâtea filme!

| Your5angel explică (pentru AnneMarri):

0oo dragutzo: iti spun eu! ''sincer in fantastica nu cred'' insa aceasta istorie o voi tine minte toata viata! a fost si este o spaima pentru mine! m-am mutat cu locul din acel camin si de atunci dorm doar cu lumina aprinsa

| Tweetymrrr a răspuns:

După cum ţi'am promis aseară, ţi'am citit postarea şi încerc să te lămuresc. Se poate să fi fost chiar o femeie "misterioasă" care aştepta pe cineva şi de aceea nu se mişca, dat fiind faptul că era totuşi noapte. Tot la fel de bine, tu şi amica ta puteaţi confunda totul cu o umbră a unei plante, a unui stâlp, ceva. Sfatul meu e să nu'ţi baţi capul cu aiureli de genul şi să nu'ţi mai faci probleme. Dacă se va repete, atunci cu siguranţă poţi considera asta ceva cât de cât "bizar".
Succes!

| Your5angel explică (pentru Tweetymrrr):

Pai dragă, cum putea să se mişte atît de repede de pe un capăt pe altul al străzii? şi mereu se uita la mine!

| Tweetymrrr a răspuns (pentru Your5angel):

Nu am fost lângă tine, deci nu pot să'mi dau seama. Ţinând cont că se mişca repede putea fii un tip. Acum depinde, că tot spui că n'ai reuşit să'i vezi faţa. Poate era vreo persoană mai dubioasă.happy

| 愛日本 a răspuns:

Pai daca era întuneric nu puteai vedea prea multe chesti cum ar fi ''faţa şi picioarele'', şi poate ai văzut pe altcineva pe trotuar, şi chiar sunt unii oameni care stau nemişcaţi multe minutee. Şi nu ştiu de ce va-ţi mai întors acolo? În locul vostru mfugeam până acasa si mă culcam liniştită. big grin

| Your5angel explică (pentru 愛日本):

Cum să te culci linistita daca ai vazut asa om ciudat!

| 愛日本 a răspuns (pentru Your5angel):

De ex eu imi pun căştile cu muzică în urechi si uit de toate cele rele.

| Your5angel explică (pentru 愛日本):

W0w, eşti linistita! apropo, sa spui acest lucru e usor insa sa o vezi cu adevarat ramii cu impresii paranormale pe toata viata!

| Bunicul62 a răspuns:

@frumusico Fata mosului scuipa in sin dar nu ai pomenit nimic ca seara te inchini si te insemni cu semnul Sf Cruci si zici Tatal nostru.Ce povestesti acolo ma faci sa zimbesc eu stiu de la tata ca aveam o femeie in sat care se tinea de rele uite si acum se zbirleste parul pe mine si fa cla Sf Cruci. Spunea tata ca aia se tinea de vraji si avea 3 ciini si umblau ciini pe casa cum umbla pisicile mele,umblau ciinii pe gard ca trenul,ptiu fie la ea. Noaptea au vazut baba sarind de pe casa pe cosar cu un copil mic in brate si ala guita ca purceii,miorlaia ca mitele,urla ca lupii, behaia ca oile.Dar ea nu avea copil o fi fost satana infasat cine stie, Acum locul este pustiu au vrut sa faca comunistii acolo dispensar au incercat sa scoata niste radacini cu caii dar naduseau si tremurau bietele animale si nu puteau.Au incercat cu 4 perechi de boi trageau saracii si in genunchi dar mugeau a neputinta au rupt si oistea dar nu au putut.Au Bagat un tractor cu senile dar nici cu tractorul nu au putut si era unul rusesc mare, Nici lumea nu trece prin acel loc, doar unul care venea de la circiuma beat a adormit acolo nu stiu ce a patit ce a auzit ca in 2 zile parul lui era alb si gura pe bautura nu a mai pus. Asta fata mosului este gluma adevarata