April
| April a întrebat:

Trebuie sa platim tot ceea ce ni se ofera? Totdeauna? Cum platim o bucurie? Dar o suferinta?

6 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

La mine totul e pe bani, sau schimb pe schimbwinking

Bafta.

| DiDi a răspuns:

Cum platesti o bucurie? oferind in schimb alta bucurie cuiva.
Cum platesti o suferinta? oferind niste momente fericite apropiatilor tai si celor care tin la tine.happy

| JeRo a răspuns:

Teoretic suferinta este "plata" pacatului.

| Lluvia a răspuns:

Dupa o perioada fericita din viata trebuie sa platim cu lacrimi. Dar cum se zice dupa ploaie apare curcubeul. Eu inca il astept...

| bebytzza_9352 a răspuns:

Plateste cu o lacrima si o imbratisare pentru ca cel de langa tine sa simta bucuria ta,
plateste cu un zambet si o privire adanca pentru ca cel de langa tine sa simta suferinta ta atunci si el va simti durerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula totul se plateste. O bucurie este rasplatita cu o alta sau macar cu un zimbet. O suferinta este si ea "rasplatita" cu o alta suferinta. In privinta suferintei, credinciosii sint invatati sa fie toleranti, dar culmea ei se dovedesc a fi mai putin toleranti si mai agresivi decit necredinciosii pe care-i blameaza si nu pierd nici o ocazie sa-i arate cu degetul.