| Babygirl2001 a întrebat:

Pentru un cont pe youtube trebuie sa platim?

Răspuns Câştigător
| Medema a răspuns:

Nup,depinde ce vrei sa faci daca vrei sa postezi videoclipuri peste 15 minute trebuie sa platesti sau ceva de genul, in fine eu am cont pe youtube si nu platesc nimic!

| Babygirl2001 explică (pentru Medema):

De cand ai contul? E adevarat ca primim bani dupa like-uri, de exemplu avem 5 like-uri adaugam un 0 si avem 50 likes?

| Babygirl2001 explică (pentru Babygirl2001):

De lei *

| RareşTPUro a răspuns (pentru Medema):

Nu trebuie sa platesti nimic, este totul gratuit! Ca sa scapi de limita de 15 minute la videoclipuriile postate. intri pe http://www.youtube.com/partner, si Apesi ca sa fi partener youtube. Este gratuit totul!

| Medema a răspuns (pentru Babygirl2001):

Nu cred asta laughing)banii se castiga greu din you tube trebuei sa ai milioane de like-uri!

| RareşTPUro a răspuns (pentru Medema):

Si cu asta te contrazic. Nu se ia in calcul numai dupa like-uri, ci prin vizualizari+like-uri la video+ reclamele care apar langa video si banner-ul care apare in video. Acestia se aduna, se calculeaza si se rotunjesc prin bani.

| Medema a răspuns (pentru RareşTPUro):

Eu ma refeream doar la like-uri, asa ca nu te impacienta, da trebuie sa ai multe din fiecare esti multumit acum?

| RareşTPUro a răspuns (pentru Medema):

Nu trebuie multe din fiecare, trebuie sa ai doar videoclipuri cat de cat populate. Cel putin 1.000 de view-uri la un videoclip, sau cel putin 500. Ca doar nu castigi numai la un videoclip. cii la toate incarcate.

Si trebuie sa ai cont de Google Adsense sau sa il combini contul de youtube in cel de adsense, mai trebuie sa ai macar un blog (blogspot) popular sau un site. Ca sa puna reclamele adsense pe el+youtube. Deci nu trebuie sa ai milioane de like-uri pentru a primi vreun ban. Trebuie doar sa ai partener youtube, ti-am dat link, un cont adsense (sau legatura), vizualizari medii, si faci bani usor usor. Decat deloc.

| Babygirl2001 explică (pentru RareşTPUro):

Iti multumesc pentru informatii. :*

| RareşTPUro a răspuns (pentru Babygirl2001):

Cu placere :*

15 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Nu. Te plătesc ei dacă ai multeee vizualizări etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e gratis

| MiruD a răspuns:

Nu. E free!

| FuriaGogoasei a răspuns:

Nu trebuie sa platesti absolut nimic, probabil doar daca vrei ca videourile tale sa apara pe prima pagina.Iti poti face cont foarte usor, plus ca daca ai cont de Google te poti loga cu el.

| Vi1rus a răspuns:

Nu, este free.

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Nu platesti nimic. e gratuit acel cont