| TheNiGhTCoReLV a întrebat:

Tu crezi in superstiti? De ce?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Superstiţiile (= credinţele iraţionale) există. Nu se pune problema de a crede sau nu ele, iar când se pune, este una greşită.

Dar nu, personal nu am observat să am superstiţii (deşi nu exclud posibilitatea să am unele inconştiente).

http://www.tpu.ro/......rstitiosi/

De fapt, dacă mă gândesc mai bine...am o superstiţie că un obiect de valoare o să dispară, dacă îl las nesupravegheat în public, sau că o să am mai mari şanse să obţin ceva, dacă rog frumos, sau că o să plouă, dacă n-a plouat de ceva timp, sau că e bine să las uşa încuiată, când plec de acasă...dar nu sunt tocmai credinţe iraţionale (poate doar semi).;))

| sublime89 a răspuns (pentru NOname):

Superstitia cu obiectul de valoare in public este extrem de folositoare, mai ales in Romania. Am descoperit motivul pentru care romanii sunt cei mai "superstitiosi". Se pare ca n-au de aleshee hee

| NOname a răspuns (pentru sublime89):

Aha, unele superstiţii sunt vitale.hee hee

| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa ignori superstitiile.

| SAMM0603 a răspuns:

Depinde de acea "superstitie".
De ce? Pentru ca eu sunt mai crezatoare.

| Doub a răspuns:

Nu,nu cred! De ce? Pentru ca nu sunt decat niste porcarii inventate de oameni!

| Catalinhhh a răspuns:

Nu. Sincer nu există așa ceva treci pe sub scara și alte porcări și o să vezi că nu ți se întâmplă nimic.