| 88cosmi88 a întrebat:

Uitati ghicitoarea: "Un cowboy vine in oras pe vineri.Sta in oras 3 zile si pleaca tot pe vineri.Cum a facut? Cine raspunde primul corect FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ionutz a răspuns:

Pai nu a venit in ziua de vineri ci cu un vineri

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vineri era calul! laughing

| push2gl a răspuns:

Cred ca asa se numeste strada pe care a venit si plecat '' Vineri ''

| alexmircescu13 a răspuns:

Pentru un cal, 'vineri' mi se pare un nume destul de neplacut, der gusturile nu se discuta.

| Css a răspuns:

"Vine in oras pe Vineri", Vineri este calul lui si a venit in oras pe cal, sta 3 zile si se intoarce tot pe cal. Funda?

| visatoarea01 a răspuns:

Pai el vine in oras miecuri sta 3 zile:miercuri,joi, vineri, si pleca vineri

| 88cosmi88 explică:

Ionutz trebuia sa fii un pic mai explicit dar am inteles ce vroiai sa spui asa ca tot ti-am dat funda.