| IonutSiAtat92 a întrebat:

Un editor imi tot sterge raspunsurile. Sper sa fi mandru de ceea ce faci.Nici aici nu am dreptul la libera exprimare?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Aceasta platforma este una cat se poate de serioasa si are reguli bine definite. Comentariile care incalca regulamentul (il poti citi aici: https://www.tpu.ro/termeni-si-conditii ) sunt sterse de catre editorii TPU. Unele mesaje pot fi sterse din greseala. De regula, asta se intampla din neatentie, nu ai fost destul de explicit (iar mesajul a fost interpretat gresit), sau sunt mai multe mesaje de sters (iar in timp ce sunt sterse acestea isi schimba ordinea si se pot da click.uri neintentionate).
Daca consideri ca un mesaj a fost sters pe nedrept, te poti duce la sectiunea "postari sterse de admin" si in partea de jos a mesajului respectiv apesi optiunea "doresc reanalizarea raspunsului". In zilele urmatoare vei primi un email cu analiza raspusului si vei stii daca s-a comis o greseala sau nu.
Multa bafta!

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Defineste,,dreptul la libera exprimare''
daca injuri, jignesti, nu insemna ca te exprimi liber! Nici online, nici in societate.

| johnnny123 a răspuns:

Ai o intelegere gresita a ceea ce inseamna "dreptul la libera exprimare".

Dreptul la libera exprimare nu inseamna nici dreptul de a folosi limbaj vulgar si agresiv, nici dreptul de a polua o platforma cu tot felul de minciuni conspirationiste care incita la incalcarea legilor.

Mai mult decat atat, de ce crezi ca tu esti singurul care are drepturi? Administratorii sitului de ce nu ar avea dreptul sa-si mentina platforma curata si civilizata?

| IonutSiAtat92 explică (pentru johnnny123):

Bine ca da voie la toti analfabetii sa puna intrebari stupide.