| JamilaGizeh a întrebat:

Un parfum foarte dulce care sa persiste?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Nu ai zis de unde vrei, Avon Oriflame sau firme renumite?

| justanotheruser99 a răspuns:

Eu folosesc: Armani Code for woman sau Christian Dior- Miss Dior. Sunt persistente si cu note de vârf dulci happy

| Cameliapantiru a răspuns:

Mie imi place foarte mult "Channel Mademoiselle", e foarte placuta aroma si persista pana la 8-10 ore, pe pielea mea, aplicat imediat dupa dus.
Si eu, si mami, folosim de vreo 7-8 ani doar acest parfum, efectiv ne-am indragostit de el.

| Staind a răspuns:

Carne de om putrezita.
Dulceag si gretos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zara mauve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place la nebunie Moschino Pink Bouquet, n-ai cum sa nu-l adori. Pana si persoanele care urasc parfumurile dulci il adora, miroase incredibil. E genul ala de parfum care te binedispune, iti da energie si pofta de viata.

http://www.aoro.ro/moschino/pink-bouquet-eau-de-toilette-pentru-femei/
Compozitia
Note varf

zmeura, bergamota, ananas
Note inima

lacramioare, bujor, iasomie, violeta
Note baza

piersica, mosc, turta dulce, muschi

| Biu009 a răspuns:

La vie est belle (Lancome) sau Zara femme (cu un pret accesibil)

| JamilaGizeh explică (pentru Biu009):

Ce pret? ( am cautat pe net si nu am gasit )

| Biu009 a răspuns (pentru JamilaGizeh):

Cel de la Lancome este in jur de 400 de lei, iar cel din Zara 50 de lei