| fabian12345326 a întrebat:

Unde ar trebui sa ies cu o fata la prima întâlnire? Avem câte 16 ani amândoi, am vorbit cu ea destul prin mesaje și am aflat multe lucruri, ce ar trebui sa mai vorbesc cu ea pe parcursul întâlnirii?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Depinde și de tipă. Dacă tipa e mult mai casual, și la o cafea poți să o scoți, sau o prăjitură. Dacă e mai yk, pretențioasă, o cafenea mai sofisticată e soluția. Oricum, gândește-te cum e tipa și pe baza caracterului ei, hotărăști unde mergeți. Eu recomand mereu o cafenea mai sofisticată, apoi o plimbare prin parc sau să o duci într-un loc care e special pentru tine(asta o să o facă să realizeze că o primești în zona ta de comfort și o determină și pe ea să te lase în zona ei de confort). Saaaaau poți să o duci într-un loc de care doar tu știi sau ceva special, yk. Legat de ce să vorbești cu ea...Man,sunt serioasă, don't overthink. Scoate creierul din ecuație. Aici trebuie să o simți. Dacă rezonați unul cu celălalt, subiectele de discuție vin de la sine, doar să-ți urmezi instinctul, că ăla nu dă greși niciodată.

Also, oferă-te să-i plătești consumația. Dacă vezi că vrea să contribuie, e fată bună. Dacă vezi că deja ea se așteaptă ca tu să plătești, e deja un red flag.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Votez cu inteligent datorita ultimului paragraf! thumbs up

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun unde am eu de gând sa ies la prima intalnire, la un adapost de cai, in gradina botanica, intr-un arboretum, intr-un parc, la o ceainărie cu jocuri de societate(desi nu prea merge in 2). happy

De ce nu o întrebi pe ea unde vrea? Dacă tu stai prost la capitolul "a îmi da seama ce îi place după destule mesaje aflat multe lucruri".

De vorbit se vorbește în funcție de ce interese aveți. Vreți să vă distrați? Vorbiți ceva care vă face plăcere. Care vă face să râdeți. Care vă face să faceți orice spontan, fără gândit prea mult.
Dacă vrei să o cunoști mai bine, vorbești în funcție de ce vrei să aflii.
Dacă vrei să treceți mai departe, mai mult fă și mai puțin vorbit. Asta după ce are suficientă încredere, bineînțeles. Și după ce știe și ea că vrea.