| alexandraiia a întrebat:

Urmeaza sa incep pentru prima data sa lucrez la un supermarket ca si casier. Ce trebuie sa stiu referitor la rest mă cam încurc, mă gândesc a nu gresi cand dau restul.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se bate in casa suma incasata si casa de marcat iti arata imediat care este diferenta pe care trebuie sa o returnezi ca rest cumparatorului.

| AlinRadu a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai e casa normala care nu arată restul

| LordCristobal a răspuns:

Ideea e sa nu iesi cu casa pe minus dar oricum o sa iti arate la casa pe ecran cat rest trebuie sa dai.