| anonim_4396 a întrebat:

V-ar plăcea meseria de psihiatru sau psiholog?

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Îmi place, asta încerc sa fac de doi ani de cand mi-am oficializat oarecum dorinta, asta mi-am ales dintotdeauna și asta sper ca voi face mereu.

| RAY a răspuns:

Psiholog

| Freya1 a răspuns:

Cand am fost mica asta a fost una dintre dorintele mele sa devin medic psiholog dar acum nu cred ca as rezista.
Iau problemele altora prea persoanal si cred ca dupa o zi de ascultat zeci de pacienti as avea eu nevoie de un psihiatru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca da

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca mi-ar place sa studiez comportamentul uman, sa in
nteleg modul de gandire al altor oameni.Si am si posibilitatea de a-i ajuta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si pe mine ma intereseaza asta. Mai putin ultima parte, sa fiu sincer. E un paradox sa fiu sincer. Nu imi plac majoritatea oamenilor dar tot mi/ar place sa ii inteleg mai bine, sa inteleg de ce, cum si ce fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CUm sa nu. VIne cu o problema la mine, pleaca cu 10.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa nu mori de foame, mereu il ai ca pacient

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a placut, pe la 17 ani asta o fost visul meu sa devin psiholoaga, acum ca am mai imbatranit si am 18 laughing m-as vedea lucrand altundeva(in calculatoare) happy

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică pe videochat?

| YellowAngel a răspuns:

Mi-ar fi placut. Voiam sa am o cariera in acest domeniu, dar am ales un alt domeniu