| anonim_4396 a întrebat:

V-ati dorit vreodata sa va schimbati numele/prenumele? Daca da, de ce? Si ce nume v-ati alege?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-ar placea sa am mai multe identitati, ma gandesc a ma prezenta la cunostiinta cu cineva cu cu nume inventat. Sunt anonim atat pe net cat si in viata reala, nimeni nu ar stii.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu pentru că nu am altul cu care să mă identific sau care să-mi placă mai mult, doar aș renunța la al doilea prenume, nu-mi place deloc

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Care este al doilea prenume?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Codruța

| gemeni6226 a răspuns:

In clasele 1-4 am vrut ca in loc de prenumele pe care il am sa ma cheme Eva.Dar a trecut, mi-am dat seama ca prenumele pe care il am ma reprezinta si ma face diferita.

| Dorotheea21 a răspuns:

Am trei nume de botez de la un nas spaniol care a considerat ca multe, multe = bine, bine.
Ce sa mai schimb?
Le mai schimb intre ele. happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

E bine ca ai de unde alege. laughing

| Adrian5575 a răspuns:

Nu ma ajuta cu nimic daca imi schimb numele sau prenumele.

| iChristiaN47 a răspuns:

Sunt foarte mulțumit de numele meu, însă, m-am gândit cum ar fi să mai am unul sau două prenume, de exemplu: Christian Derek Johan, Christian Alexander, Christian Scott, Christian Muller, Christian Lebloune, s-a.m.d.