| cîrne a întrebat:

V-ati simtit vreodata inutili? ca viata n-are niciun sens? ca faceti umbra degeaba pamantului?

Răspuns Câştigător
| Cryssy a răspuns:

Superba intrebare.
Da. De multe ori... Ma simt inutila atunci cand cei dragi au anumite probleme, cand se simt rau, cand nu pot face nimic pentru ca sa le fie bine... Ma simt inutila cand vad ca sunt atatia copii care au probleme, care nu au o familie si eu nu pot face nimic sa ii ajut...
Am simtit si ca viata nu are sens... Si ca nu mai are rost sa maii traiesc... Dar... De curand, si cu ajutorul unor persoane. Am invatat ca viata e frumoasa, cu bune si rele, si merita traita!
Trebuie sa fim intotdeuna puternici sa trecem cu bine peste toate!
Numai bine! Sa ai parte de foarte multa iubire in viata ta! kiss

5 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Inutil nu... dar ultimele da... sad

| Artemiss a răspuns:

De multe ori...Nu cred ca exista persoana care sa nu treaca prin astfel de momente.Suparari avem toti... dar mai bine ar fi ca acest sentiment sa fie de scurta durata...
Inutili nu suntem, viata are sens daca stii sa o pretuiesti...deci cel mai bine e fruntea sus si nu ceda! Viata e un drum cu hopuri, mai mici sau mai mari, dar trebuie sa stii sa le treci.

| AdeLina a răspuns:

Mi s-a intamplat de multe ori... Specific am 14 ani... Si consider ca e o perioada mai dificila... Toti ne punem macar odata una din intrebarile :"cine sunt?" "cum am ajuns aici?" "ce scop am?"etc etc... Si unii putem face o obsesie si incepem sa avem impresia ca nu suntem buni de nimic... Cum ai spus si tu "facem umbra degeaba pamantului"... Dar... Am ajuns la concluzia ca nimeni nu este inutil... Toti suntem buni la cevatongue

| ariana_5123 a răspuns:

Buna. Cred ca toti simtim macar odata in viata asta. O dezamagire, o problema peste care simtim ca nu putem trece ne face uneori sa ne simtim asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-i pe politicieni, desi nu cred ca or sa fie sinceri nici macar de data asta rolling on the floor tongue