| Daria a întrebat:

Ati simtit vreodata ca viata voastra nu mai are sens, ca sunteti nefericiti? Daca da, cum ati trecut peste acea depresie?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Draga mea Daria, viața fiecăruia dintre noi are un sens. Chiar dacă conștientizăm sau nu, avem, fiecare, menirea noastră. Timpul le rezolvă pe toate- nu este un simplu dicton, dar maturizându-ne reușim să trecem altfel peste probleme. Să nu te gândești că există oameni care nu au probleme! Doar că unii dintre noi se mobilizează, astfel încât, printr-o gândire pozitivă și prin acțiuni benefice, reușesc să depășească obstacolele. Mă gândeam că voluntariatul, reprezintă o acțiune care nu numai te ține departe de probleme, dar îți oferă și satisfacția că îi ajuți pe ceilalți. Viața fiecăruia are sens iar până când nu ne găsim menirea, avem pentru ce trăi. Ți-am mai spus, bucură-te de lucrurile simple și vei reuși să treci de momentele astea.
Ai grijă de tine, Daria! Te îmbrățișez!

9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

L-am cautat pe Dumnezeu. Cand lumea m-a aruncat Dumnezeu m-a imbratisat. Du-te la slujbele de la Manastirea Radu Voda unde sunt moastele Sfantului Nectarie. este un colt de rai. Dupa slujba te vei simtii extraordinar. lasa-te in mana lui Dumnezeu si pace.liniste va fi mereu in sufletul tau. Credinta te va ridica din caderea in care te afli. Cumpara ACATISTIERUL si citeste in fiecare zi din el VEI REUSI DOAMNE AJUTA

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lumea mea este rece și acum când nu o mai am pe mama de mai bine de un an de zile de când a plecat în lume celor drepți!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Asa eram inainte dar de cand am cunoscut-o pe fata aceasta cu care mai vorbesc mi s-a schimbat lumea traiesc in armonie.

Apache
| Apache a răspuns:

Da.simt asta tot timpul...
dar ma doare in c*r sincer...

| AleAnyo a răspuns:

Doar infrunt-o. Nu poate fi asa greu precum pare. Asta nu inseamna ca viata ta nu mai are sens. Inseamna doar ca esti om. Nu mai fi trista. Stiu ca e greu dar o sa treaca. Pana la urma, viata e o lupta. Nu o poti abandona doar din cauza fricii sau tristetii. Fii curajoasa si treci peste.
Oh, si nu te spanzura...

| petruI a răspuns:

Draga daria, eu sunt de acord cu imperia in multe privinte, insa inainte pana ca timpul sa le rezolve pe toate si sa vezi ce poti face cel mai bine pentru tine si poate si pentru altii incearca sa gasesti ceva care iti place si da singura un sens vietii tale deoarece orice om are aceasta putere.Acum nu zic ca va fi usor de la inceput dar idealul este un lucru sau ceva care sa iti placa de la inceput. sper sa te ajute raspunsul si multa fericire

| EroR a răspuns:

Da. Ma gandeam sa ma omor dar... ii facem pe cei apropiati mie sa fie nefericiti asa ca... fi puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta simt acum straight face. trebuie sa faci ceva.ca timpul sa treaca. ceva care te face fericit.eu am mai simtit asta de cateva ori.si m-am regasit in jocuri pe calculator.nu te sfatuiesc sa faci acelasi lucru.

| laviii a răspuns:

Sunt inca in ea...