| Angelindeed a întrebat:

Va e frica de intuneric? Cum poti scapa de frica asta?

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu. Stai in intuneric, iti spui ca nu are de ce sa iti fie frica. De voie, de nevoie te vei obisnui.

| Jay1 a răspuns:

NU! Incearca sa-ti duci mintea spre lucruri pozitive si frumoase din viata ta, sper sa reusesti sa depasesti aceasta frica si sa te convingi
ca nu este nimic, nu-ti irosi energia cu gandurile negative.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu

| Mazzenine a răspuns:

Frica este ceva ce creste o data cu experientele legate de un sentiment, un loc, o persoana sau un grup de persoane. De ce nu si fenomene naturale cum ar fi fulgerul sau furtuni? Ca sa depasesti o frica, trebuie sa petreci timp cautand cauza problemei. De ce ne este tuturor frica de intuneric? Seara se pot derula imagini sau halucinatii, deoarece creierul nostru asimileaza informatii, imagini si sunete in timpul zilei si le deruleaza din subconstient intr-un fel sau altul. Revenind, ce este frica de intuneric? O frica care a existat de cand timpurile, de cand eram salbaticiti si cautam hrana sau ne feream de pradatori ceea ce ar putea fi cazul si acum. big grin

| Dumitrache135 a răspuns:

1. Nu.
2. Asteapta pana cresti si o sa iti treaca, daca nu ai fost traumatizat de intuneric cand ai fost mic.