| Kazumy a întrebat:

Am si eu o mica-mare problema, mi-e frica de intuneric. Cum pot scapa de frica asta?

6 răspunsuri:
| ioandreii a răspuns:

Citeste psalmi.

| neutrino a răspuns:

In casa aprinzi lumina, iar afara, noaptea, te folosesti de o lanterna.

| Kazumy explică (pentru neutrino):

Nu pot dormi cu lumina aprinsa...eu vreau sa scap de frica asta definitiv, sa pot iesi cand vreau afara fara lumina si sa nu ma sperii ca o mata fricoasa

| neutrino a răspuns (pentru Kazumy):

Cumperi o veioza cu lumina reglabila pe care o reglezi la o anumita intensitate. Dupa un timp, incepi sa reduci lumina. Dupa un alt timp, tot asa, vei ajunge sa renunti la ea.

| puppetmaster a răspuns:

Si eu amfrica asta si uneori ma simt perfect in intunericdar alteori chiar inconfortabil. poti sa scapi de ea doar infruntand-o