| Rus_8917 a întrebat:

Va este dor de copilarie? Copilaria adevarata nu ce au astia in ziua de azi. sad

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

De fiecare data!
Mereu ma gandesc la ce generatie extraordinara am putut sa fim, noi cei din '90. Dupa anul 2005, sa spun, totul a luat un drum gresit.
Televiziunea a inlocuit desenele frumoase, educative, la care te puteai uita si de 100 de ori fara a te plictisi cu desene pline de violenta si ridiculozitate dusa la extrem.
Insa si mai rau este faptul ca cei din ziua de azi le imita, le considera un model pentru ei.

Nu e bine! Imi pare sincer rau pentru cei care nu s-au nascut intre anii '90-'00, pentru ca a fost cea mai frumoasa perioada pentru copilarie, absolut cea mai frumoasa. Ieseai mereu afara, jucai jocuri creative si intrigante, iti faceai prieteni reali, nu virtuali, aveai modele demn de urmat, nu Hannah Montana.
Erau vremuri incredibile, iar lista poate continua la nesfarsit. Numai bine!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, foarte dor. Dar, pana la urma, fiecare varsta are plusurile ei. Insa da, mi-ar fi placut sa mai fiu copil (nu doar in suflet) macar pentru o zi, daca ar fi fost posibil.

| Razvan a răspuns:

Imi e dor de felul meu de a gandi.Invatatoarea de la gradinita a ramas socata de debitul meu verballaughing

| Rus_8917 explică:

Asa este Ray, generatia 90' a fost ultima generatie care s-a putut bucura de adevarata copilarie nu ce este astazi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi este dor de copilarie! Mai ieri eram copil, iar anii au trecut... eu am crescut. happy(acum am & responsabilitati!)
Tin minte ca, mai mereu ma aflam afara, in apropierea prietenilor, jucand diferite jocuri, cum sunt: 25 de palme, tara tara vrem ostasi, baba oarba, saritura lapte acru, de-ascunselea, si multe aletele... happy(a fost ceva frumos!)