| Andreea27ani a întrebat:

Va prezint cazul in cateva cuvinte...Casatoriti de 10 ani, au un copil de 8 ani, sunt despartiti de 4 ani(nedivortati). Cat timp necesita divortul si stabilirea custidiei copilului tinand cont ca ambii soti sunt de acord?(mentionez ca tatal este de acord sa lase copilul la mama si sa plateasca pensie alimentara)Si ce costuri sunt (cu aproximatie)? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

De la 1 octombrie pot divorta la notar si cei cu copii minori! Conditia esentiala este ca cei doi soti sa fie de acord cu toate cele care decurg din divort in ceeace il priveste pe micut(la cine ramane, si ce pensie se plateste)

| Andreea27ani explică (pentru luiza):

Multumesc frumos.Imi e de mare ajutor acest raspuns

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Mergeti la notar impreuna, daca sunteti de acord si va divorteaza in maxim 30 zile si te costa cam 8-900lei.

| Andreea27ani explică (pentru luiza):

Si custodia copilului? (nu eu sunt persoana in cauza dar sunt implicata in povestea asta)