| andrei961234235 a întrebat:

Va rog mult de tot sa cititi:
Am sa incerc sa fiu cat mai direct sa nu va plictisiti sa-mi cititi frazele, bun, si am sa incep: Aseara am avut un vis urat, in care un cunoscut era plin de sange iar eu eram foarte speriat. Acesta nu e singurul vis ce l-am avut, au mai fost inca vreo doua. Dupa ce l-am visat pe ace baiat cu gatul taiat si plin de sange am visat ca ma aflam intr-o cladire uracioasa, ciudata, iar asta stiam mai de demult ca semnifica moartea cuiva drag. Astazi, dupa ce am venit de la scoala am intrat pe internet sa vad ce semnifica ce am visat eu aseara (nu prea credeam in vise), iar la faza cu sangele mi s-a spus ca semnifica paguba, chiar moartea cuiva drag, suparare.Am citit si cand am vazut ultimele fraze am iesit de pe pagina spunand ca de fiecare data ca e o prostie ce spun astia aici, bun. M-am dus linistit in gradina sa fac putina treaba cu mama mea, am stat cam 45 de minute dupa care am zis sa iau mica pauza, timp in care un caine ce il tin in curte a rupt lantul si a scapat, iar mama mea s-a dus sa o prinda sa o lege, timp in care a lasat fara sa vrea poarta de la drum deschisa. Eu am intrat in casa, iar dupa vreo 15 minute mi se pare ca o aud pe mama plangand, am iesit la usa iar mama mea era neagra si plangea. Ce nu v-am spus este ca de 1 an si jumatate am avut o catelusa micae nume "babi" avea mustati si era foarte afectuasa, de care ne-am atasat foarte mult eu si parintii mei de ea. La inceput nu eram de acord cu ea, dar dupa am inceput sa ma atasez mult de ea, mereu cand veneam de la scoala ea se gudura in poarta si plangea cand veneam acasa si o pupam si o mangaiam, era o parte din noi. Ei bine, astazi, intr-o clipa babi s-a stins...nu stiu cum a fost posibil ca in acele minute cat mama a lasat poarta deschisa si ea a iesit in drum, sa o gasesc pe asfalt, cu ochisorii deschisi, dandu-si ultima suflare...chiar nu pot sa-mi revin din aceasta stare, efectiv simt ca s-a rupt o bucata din sufletul meu si nu am iubit niciodata pe nimeni cum am tinut la ingerasul asta.L-am sunat imediat pe tata iar el a spus ca si el a avut un vis ciudat. cum ca o cunostinta de-a lui decedata din pacate i-ar fi spus in vis sa vina la ea, era o doamna in varsta ce a locuit in bloc in tinerete, nimic mai mult, iar tatal meu i-ar fi zis "Nu vin, ce sa fac eu acolo, eu nu vin, raman aici" ceva de genu mi-a povestit tata.Acum am cam intrat intr-o dilema, eu nu prea credeam in vise si in chestii din astea dar dilema mea este urmatoarea: Azi, cand am intrat sa citesc ce semnifica visul meu de aseara mi s-a spus ca inseamna paguba, moartea cuiva drag, iar tatal meu mi-a spus ca, catelusa a murit in locul lui sad Asta m-a pus iar pe ganduri. Faceti o legatura intre visul ce l-am avut eu, visul ce l-a avut tatal meu, si ce s-a intamplat astazi la mine in familiesad Cum pot sa-mi revin si sa trec peste aceasta suparare ca tare ma mai doare sufletul ca am pierdut o fiinta asa draga si nevinovata.
PS: I-am sapat o groapa in gradina si am ingropat-o intr-un cearsaf albsad

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

De ce a murit catelusa in locul lui?
Unele semnificatii sunt adevarate,am avut si eu destule vise ale caror semnificatii s-au adeverit. Ar trebui sa te simti putin usurata pentru ca a murit un animal, nu un om. Pierderea unui om, mai ales pierderea unei persoane dragi aduce foarte multa suferinta.
Trebuie sa treci peste, in viata o sa ai pierderi mai mari si mai pretioase.
Visul este o proiectie a subconstientului, uneori vrea sa insemne ceva alteori nu are nici o legatura cu realitatea.

| BeckhamRZM a răspuns:

Trist. Da' vezi nu dai atenție la așa ceva până nu pățești și tu la fel, părerea mea. Dacă tu chiar vorbești serios este o fază de moment și asta e, s-a întâmplat! Ce poți spune mai mult? Te pune pe gânduri și chiar te îngrijorează și îți dă o stare foarte aiurea. E ciudat.