| anonim_4396 a întrebat:

Uitati care e problema. Aseara am avut un vis, sper sa aveti rabdarea sa cititi. Plecasem la plimbare cu o prietena, cred ca ne duceam la o persoana, cand am ajuns acolo eu am intrat in casa, insa cand am iesit prietena mea numai era, eu eram imbracata in rochie de mireasa si ma duceam la scoala straight face. Cand am ajuns la scoala un coleg m-a intrebat de unde am rochia iar eu i-am spus ca este a surorii mele. [ tin sa mentionez ca sora mea v-a avea nunta anul acesta]. Prietena mamei mele, a visat ca spala rufe la noi in baie straight face. Oare ce ar putea fii? straight face daca stiti ce semnifica nu va abateti sa-mi raspundeti. Multumesc.

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Nimic. Ce să fie? E doar un vis. Visele nu au o semnificaţie anume. De cele mai multe ori ceea ce visăm în timpul nopţii are legătură cu ceea ce am gândit înainte de a adormi sau în timp ce am adormit.

| MistiqueAngeL a răspuns:

Visele sunt productia subconstientului tau. Poate inainte sa adormi te-ai gandit la nunta surorii tale. Sau te preocupa asta. Oricum visele nu trebuie interpretate.

| 愛日本 a răspuns:

Nu orice vis semnifică ceva.
E doar un vis.

| adisuper a răspuns:

Nu semnifică nimic, visele nu au nici o legătură cu realitatea.

| BluLăvzIu a răspuns:

Buna! De obicei visele nu semnifica exact ce ti se va intampla in viitor, ceva asemanator.Se poate ca prietena mamei tale sa spele ceva lanoi.Inj legatura cu rochia de mireasa. Poate te gandesti prea mult la nunta surorii tale si esti curioasa sa vezi cum o s arate nunta ta.Acum,sa iti spun ceva:Se zice ca daca visezi mirese ti se va imtampla ceva rau...Nu stiu.Te-am avertizat doar.Eu nu prea cred, dar totusi FII ATENTA!

| Daniella_4731 a răspuns:

Aa... ca te vei marita cu unu de la tine de la scoala si o vecina intr-o vi iti va spala hainele?