| diNNozo a întrebat:

Va salut prieteni! Voi ce faceti in timpul liber!?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebarea e mai grea decât mă așteptam. Mă tot gândesc prin ce definesc "timp liber". Tot în afară de ce este necesar este timp liber? Adică în cazul meu tot în afară de cursuri? În cazul acesta, în timpul liber mă ocup de hobby-urile mele, desenez, cânt la instrumente, ies să fac poze, merg la sală, mai joc un joc. Dar dacă timpul liber este dincolo de aceste activități oarecum de rutină în felul lor(le repet din timp în timp, deși sunt "opționale"), atunci aș spune că mă ocup cu conversatul și gânditul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea e f simpla, nu stiu de ce ti se pare grea.
Adica exact ce ai raspuns tu, ai insirat niste hobby-uri, e simplu. Timpul liber se refera in afara scolii sau serviciului.

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Multe si mai ales acasa, afara chiar am putine de facut.
Deci ma uit la filme de tot felul, ma uit la emisiuni, documentare, tot felul de clipuri de pe Youtube, mai joc un joc pe telefon, pe calculator, mai socializez pe forumuri, mai stau de vorba cu prietenii, si tot asa, n-am timp sa ma plictisesc.

Nu am inteles cum se plictisesc unii acasa.

| SilentRain a răspuns:

Blastam Turci

| Nirvanaaa a răspuns:

Sincer dorm cand prind timp liber laughing, dar mai citesc cate ceva.

| NotNamed a răspuns:

Pai ma mai uit la filme si seriale (prefer filme realiste militare sau macar politiste), ma mai uit la cateva documentare despre univers sau despre misiunile spatiale, imi petrec timpul si pe TPU (chiar daca sunt multi trolleri si neseriosi, dincolo de asta ai multe de invatat chiar si de la oamenii care se contrazic cu tine), ma mai uit la cateva podcast-uri sau la vloguri interesante (din care sa invat ceva, nu la unul care face smash or pass bruh), iar din ce mai ramane ma m.ai uit pe tiktok de plictiseala. Nu prea am cine stie ce timp din cauza scolii dar imd cum termin o sa incep sa citesc si carti multe, in special cele de dezvoltare personala, de psihologie, economice si istorie.

| mont a răspuns:

Stau pe net, călătoresc, ma plimb, ascult muzica, ma întâlnesc/vorbesc cu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzică, citesc, scriu, mă plimb, stau pe net...

| UnDiavol a răspuns:

Azi ies in parc cu nepoți pe la 10 stau cu ei o ora in parc le mai iau și lor câte ceva un suc o viva dupa aia îi bag in casa și apoi nu știu merg și ma plimb afara in locuri une am copilărit și într-un in casa dupa aia și ma culc mai pe sera ies cu vecini in Vârsta mai vorbim despre viața