| anonim_4396 a întrebat:

Vad mereu pe aici intrebari in legatura cu extraterestrii.

Asa ca am zis sa va lamuresc cu ceva.

Sunt doua tipuri de stiinta.

Oficiala si reala.

Stiinta oficiala spune ca universul observabil are 156 de miliarde ani lumina diametru.
Un an lumina inseamna 9600 miliarde km.
Faceti calculul.

Stiinta oficiala spune ca in universul observabil sunt 200 de miliarde de galaxii.

Aici e buba!

In univers sunt cel putin un nonilion de decilioane de galaxii.

Pentru unii poate vorbesc greaca.

Facem in felul urmator.

Noi ne aflam pe o planeta.
Planeta noastra se afla intru-n sistem solar.
Sistemul nostru solar se afla intro galaxie.
Galaxia se afla intru-n grup de galaxii.
Grupul de galaxii se afla intru-n roi de galaxii.
Roiul de galaxii se afla intr-un super roi de galaxii.

Super roiul se afla intru-n mega roi...(stiinta oficiala neaga existenta lui)

Megaroiul sa afla intro structura multa mai mare si tot asa.

Un grup de galaxii contine aproximativ 100 de galaxii.
Un roi contine cateva mii.
Un super roi cateva sute de mii.
Iar un mega roi contine zeci de milioane.

Si tot asa inca de mii de ori.
Trebuie sa ai un singur neuron si ala vai de steaua lui ca sa spui ca nu exista cel putin un infinit de civilizatii.

Acum 450.000 de ani o rasa de super blonzi cu ochii albastrii a venit pe pamant in cautare de aur.

Muncitorii lor sau revoltat si au creat rasa umana.

Dupa care au modificato genetic si au creat rasa neagra, rosie, mongoloida.

Dovezile pe care le aduc in favoarea argumentului meu sunt urmatoarele.

Homo erectus a aparut acum 2.000.000 de ani iar acum 400.000 de ani a a evoluat in Homo sapiens.

Savantii au descoperit ca o asemenea evolutie nu se face peste noapte.

Evolutia de la homo erectus la homo sapiens trebuia sa se intample in minim 20 de milioane de ani.

La fel la intamplat si acum 35 de mii de ani cand homo sapiens a evoluat in homo sapiens sapiens.

Cei care neau creat sunt inca pe planeta noastra manipulandune meticulos.

Cu siguranta ca voi fi catalogat ca „nebun" de cei care au creierul cat o nuca si viziunea cat un bob de mazare...

Ce am scris aici e doar 0, 0001 din ce stiu.

Dati-mi mesaj si va dau nr meu de tel pentru a va mai spune si alte lucruri.

11 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Parerea mea este ca "trebuie sa ai un singur neuron si ala vai de steaua lui" ca sa fii convins ca detii niste informatii certe in acest domeniu.

Si inca ce informatii clare. Cat de specifice. "Acum 450.000 de ani o rasa de super blonzi cu ochii albastrii a venit pe pamant in cautare de aur."

Serios?

Realist vorbind, daca Stefan cel Mare ar invia si ar incepe sa vorbeasca, niciunul dintre noi nu am intelege nici macar un cuvant din ce spune. Pentru ca in cei doar 500 de ani care au trecut de la moartea sa, limba s-a schimbat radical. Lumea s-a schimbat radical. Izvoarele istorice se estompeaza, dispar, sau sunt gresit interpretate. Repet, vorbim de o perioada de numai 500 de ani.

Iar tu cunosti in detaliu ce s-a intamplat acum 450 000 de ani?

Nu neg existenta civilizatiilor extraterestre si a zilioanelor de galaxii.

Neg doar posibilitatea ca un om sa afle informatii corecte referitoare la acestia citind carti scrise de alti oameni care nu aveau de unde sa aiba aceste informatii.

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

E clar ca habar nu ai pe ce lume traiesti.

Ai auzit de Zecharia Sitchin?

Clar ca nu...

Acei oameni care scriu acele carti pe care le citesc eu nu scriu nici macar un cuvant fara tone de informatii.

Acei blonzi au ramas aici sute de mii de ani si sumerienii iau numit Anunakki.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

:-))))))

Tu ai idee cati oameni ca acest Zecharia Sitchin au scris carti cu teorii pseudo-stiintifice despre extraterestri antici?

Iti citez de pe Wikipedia (daca ai nevoie de traducere din engleza te pot ajuta si cu asta, banuiesc ca vorbesti fluent numai sumeriana):

"Sitchin's ideas have been rejected by scientists and academics, who dismiss his work as pseudoscience and pseudohistory. His work has been criticized for flawed methodology and mistranslations of ancient texts as well as for incorrect astronomical and scientific claims"

| ShaOfHatred a răspuns:

Am impresia ca esti cam nazist.

| anonim_4396 explică (pentru ShaOfHatred):

Informez inainte sa vorbesti.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru anonim_4396):

Sry,did you speak roamanian?

| syd a răspuns:

Sunt reptilian si pot sa confirm ca ce spui e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

'Trebuie sa ai un singur neuron si ala vai de steaua lui ca sa spui ca nu exista cel putin un infinit de civilizatii.'
Pentru cineva cu cel putin doi neuroni, care ar fi numarul maxim de infinituri de civilizatii care ar putea sa existe?

| KillaNoFilla a răspuns:

E o posibilitate sa nu fie chiar asa doarece galaxia noastra e la fel de batrana ca universul, sistemul nostru solar e destul de batran pentru un sistem solar iar viata pe pamant a evoluat relativ rapid

Deci e posibil ca noi sa fim primi xddd

si nu te lua dupa toate povestile de exemplu rasa neagra este datora razelor solare mult mai puternice la ecuator consecinta, piele mult mai rezistenta la raze uv si secretie de melanina mare(s-a intamplat pe parcurs de mii de ani).

si eu am vazut si auzit toate prostiile dar nu prea cred mare lucru din ele pentru ca nu au dovezi concrete.

cica au venit dupa aur, dc nu au ales o planeta asemanatoare ca pamantul dar care mult mai mare.Si pentru o civilizatie ce calatoreste interstelar ar trebui sa poata obtine aur prin fuziune.

si contrar ce ai spus tu e posibil ca evolutile sa se fac peste noapte datorita descoperiri focului si a comunicari, simbolurilor

| 0Alexander0 a răspuns:

De unde stii ca extraterestrii erau super blonzi cu ochi albastri? big grin

| anonim_4396 explică (pentru 0Alexander0):

Din carti.

Citesc 5 ore din 24.

Aici am spus extrem de putin si pe sarite.

Multe lucruri nu pot sa le spun pentru ca imi da ban la cont.

Numai in privat dau detalii.