| NuIntelegNimic37 a întrebat:

Verau si eu canale interesante de Youtube romanesti din care ai ce vedea, si sa fie unrated pentru ca pe majoritatea le stiu (Nu Selly sau Lino sau mai stiu eu ce prostii aiurea)
Canale precum Zaiafet (Topuri), Sucre(Filme si discutii), Backpackyourlife (Legat de turism exclusiv), BRomania (scurt metraje interesante si amuzante), Angelo Fitness (Legat de fitness, evident), Bogdan Pricope (Dayli vloguri, imi place ca vezi cum e rutina zilnica a unei persoane, mai ai de invatat mai cate ceva, etc), CirQ(E un rated dar e foarte tare, e un canal in care taie secvente din alte vloguri si le face amuzante), Cook Haiduc (Despre bucatarie si inca e zic eu unrated, are 11k de abonati), Ddooddoo (Legat de pc-uri si probleme tehnice, tutoriale si asa mai departe), Paul Dadrian (Cu povesti din internetul ascuns).
Si sunt multe alte canale la care sunt abonat, si am pus doar Zaiafet mai sus in lista la tip "top".
Dar ma uit si la Atentie cad Mere, Top8 si multe alte.
Deci ziceti-mi canale romanesti de Youtube cu un content de calitate (720p cel putin) in care ai ce invata si nu te plictisesti uitandu-te (Dar sa fie unrated adica sa nu aiba multi abonati pentru ca, canalele cunoscute le stiu aproape pe toate).
Ma pasioneaza asa :
Muzica, Desenul si arta in general, inventiile si life hack-urile, divertismentul de calitate (Nu Selly, nu Vlad Munteanu adica totusi nu ma pot uita la copii certandu-se fara suparare si nu dau hate), sportul si chestii legate de fitness, sanatatea (cum e "doctor mit"), chestiile legate de fotografie, chstiile educative la care chiar ai ce invata (Precum Education Pill Ro, un canal extraordinar recomand cu toata increderea).

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Https://www.youtube.com/......tps?/watch

Nu găsești ceva mai bun pe platforma asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Posteaza prea rar tipul asta si a facut o greseala sa mearga pe engleza apoi. Una foarte mare. Pentru ca stie sa faca continut, dar trebuia sa caute sa creasca tot in Romania (oricum publicul tot acelasi e, dar mai putin interesat).
Mai bine se rezuma la romgleza (de fapt asta e boala lui, i-ar placea sa vorbeasca in engleza si nu in romana). Mai enerva pe unul, pe altul, dar ramanea consistent.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

A căutat să crească în România, nu a mers. Oricum, nici nu are cum aici când majoritatea este formată din copii de 14 ani care sunt atrași de "cum m-am dez.virginat". Contentul lui e prea bun ca să fie urmărit de copiii care caută să se uite la ceva 2 minute și să meargă apoi la teme sau la minecraft. Iar el voia să se întrețină din asta, ca să poată posta regulat și să aibă timp și motivație să facă ce voia din canalul ăla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

A cautat ce? Eșec de fapt. Putoii se uita la alții care prezinta ce e relevant pentru ei. Majoritatea vloggerilor au un public adolescentin si e si normal in mortii lui ca astia au mai mult timp.
In timp isi facea tipul targetul/segmentul. Acum se ucide singur. Am mai multe vizualizări eu pe YouTube pe canalul meu (feroviar) la destule clipuri pe langa ce performanta are el acum. Trebuia sa facă canalul despre reclame din perspectiva lui, acum face canalul pur despre el si ce scoala vietii are el. Neinteresant. Sa poti ajunge cat mai sus trebuie sa ai mai mult conținut creativ, nu doar frustrari si anti-feminism.
Nici oligofrenul de Ilie nu a crescut de creativ ce era, ci prin clickbait-uri si reclame la Cola. Dar nu la toti functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bune sunt canalele care fac mini-documentare/prezentari despre cosmos (ex Dincolo de Univers).
Despre Marea Neagra (chiar asa se numeste si canalul).
Despre istorie (Istoria cu Virgil) - cel mai cool mod de a invata.
Wikibay - documentarele alea facute de Carmen Avram pe A3. E cam singurul lucru bun de pe canalul asta.
A mai aparut Gandaceii de Internet (mix intre Zaiafet, Hash si Dana)

| Danyel2002 a răspuns:

Ăsta e un canal extrem de underrated: https://www.youtube.com/channel/UCX9uLcaFLtez_df7fJv4CSQ! Uite și videoclipul: https://youtu.be/R27Ntns1K20. Ei fac un conținut de calitate HD, însă sunt extrem de underrated...