| ApacheRose a întrebat:

Vi se intampla sa afirmati lucruri in care nu credeti doar pentru a vedea reactia celorlalti? Ei bine, mie mi se intampla des.Si nu stiu cum sa ma opresc, pentru ca imi aduce numai belele. Pur si simplu spun opusul la ce gandesc. Este o problema destul de serioasa pentru mine. Ce as putea face sa schimb asta?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, de exemplu acuma de paste a inviat adv a inviat ce sa spun, nu are sens sa contrazici oamenii prosti, inchisi la minte parerea mea cum traim intro tara de prosti te inteleg

| Drimmero a răspuns:

Superb avatarul tau, mirific si magnific, traiasca paunii!

| T0T a răspuns:

Ține doar de tine, mi se pare aiurea să ne întrebi pe noi ce să faci legat de o problemă ce ține doar de tine. Tu alegi ce spui, nu alege cineva pentru tine.

| ApacheRose explică (pentru T0T):

Asa e, e destul de aiurea daca ma gandesc.

| R0R0 a răspuns:

Si eu fac asta des.
Adica imi place sa vad ce reactii au ceilalti si parca "sa citesc ce gandesc".

| MeForeverAlone a răspuns:

Ce sa faci ca sa schimbi asta? Spune exact ceea ce gandesti. Desi eu nu cred ca e chiar atat de rau sa spui opusul. E adevarat, ceea ce spui iti suna mereu ca o minciuna, dar cred ca e mai bine decat sa fii sincera/sincer cu toata lumea. Adica, asta e persoanlitatea ta si cei din jur trebuie sa te accepte. Nu trebuie sa te schimbi din cauza lor. Pur si simplu asa esti tu. Poate nu vrei sa afli altii tot felul de lucruri despre tine, si de asta reactionezi asa.
Cei care iti sunt prieteni adevarati te vor accepta cu toate defectele si calitatile tale. Daca nu da-le papucii si zi in gand,, Si ma izbaveste Doamne de cel rau`` happy