| Florentina9210 a întrebat:

Vocea voastra coincide varstei pe care o aveti?

de exemplu la mine, vocea este mai subtire, multi spun ca se datoreaza faptului ca nu fumez, probabil ca asa o fi. Insa, acum doua zile, am plasat o comanda pe net, la scurt timp am fost contactata de catre un reprezentant al site-ului. Dupa ce am discutat datele de livrare, m-a intrebat gen "ai peste 18 ani"?

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca da...

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Las ca te sun eu intr-o zi si voi vedea.

| Dismally a răspuns:

Ai comandat produse pentru adulti? laughing Eu cred ca da, e potrivita varstei mele. Nu este adevarat, asa e vocea ta, nu are treaba cu fumatul.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Nu laughing doar ca tipul in cauza nu stiu ce a ''vazut'' gresit. Nu mi s-a mai intamplat pana acum.
Asa dupa tine, ce varsta mi-ai da?

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Este un inceput pentru toate happy Nu stiu, probabil 18 - 19

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Nici ca se putea mai mult!

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu e destul? 20 atunci happy

| WaterDrop a răspuns:

Fumatul sau racelile grave ingroseaza vocea. Insa nu putine persoane cu bine trecute de 30-40 de ani au voci de copii.Naturii ii place sa se joace cu noi. Si sa nu te apuci de fumat din cauza asta, ar fi absurd laughing

| Florentina9210 explică (pentru WaterDrop):

In niciun caz. Imi place asa cum sunt. laughing

| Staind a răspuns:

Unii ar spune ca e mai groasa
Habar n-am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maturitatea vocii probabilil este in stransa legatura cu maturitatea fizica si intelectuala.
Dar probabil are legatura si cu consumul(in special cel excesiv si indelungat) de nicotina.

| ubox7007 a răspuns:

Da, am o voce corespunzatoare varstei mele, dar ce cumparati de pe internet de aveai nevoie sa ai peste 18 aniwinking?
P.S. Daca fumezi nu o sa ai o voce mai matura ci doar niste plamani mai chinuiti.

| Florentina9210 explică (pentru ubox7007):

Mi-am luat niste haine, dar nu stiu de ce tipul m-a intrebat chestia aceea. Am mai comandat pana acum si nimeni nu m-a intrebat de asta.

| ubox7007 a răspuns (pentru Florentina9210):

Poate credea ca le comanda maica-ta si ca tu esti copilul laughing, in fine. Esti o fata draguta, cred ca ai o voce frumoasa, poate, adica nu stiu caci nu te-am auzit, dar sper ca ai, oricum nu ai nimic de ce sa iti faci griji, despre vocea ta, care cred ca e ok.

| Florentina9210 explică (pentru ubox7007):

Pai nu ca si mama tot voce subtire are. laughing ti-am zis ca mi-am luat niste haine.
Multumesc, esti un dragut!

| ȘefuLaValută a răspuns:

Eu am vocea foarte groasă, baritonală chiar și asta încă de la 14 ani. Dimineata și în unele momente nu mai zic, zici că-s dragonu' ak47

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Ce varsta ai?

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

29, e așa de vreo 15 ani și a continuat să se îngroașe pe parcurs.Culmea e că mama are o voce mult mai subțire ca a mea iar tata are vocea groasă dar nu ca mine

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Multi inainte. Fumezi? Si mama are tot vocea ca a mea. O data un om a crezut ca vorbeste cu ea la telefon si i-am raspuns eu la care tipul. '' Doamna Marcela se rezolva treaba aia''. M-a bufnise rasul. Dar el. '' tu esti fata, mama e acasa'' laughing

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

La fel. Fumez un pachet sau două pe an deci neglijabil. Când aveam 14 ani am cerut ceva la un magazin iar femeia de acolo nu era atentă și când m-a văzut mi-a zis: "Am crezut că ești adult"
Culmea, la telefon se aude destul de normal, nici subțire nici groasă.In realitate e altceva.Depinde și de felul fiecăruia de a fi dar și de limba pe care o vorbești. Putin când vorbește în rusă are o voce impunătoare dar când vorbește în engleză zici că-i mielușel

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Ce constitutie ai? inaltime..greutate,, culoare ochi, par etc.
Eu o data am fost la Dragaica sa ma dau in comedii, si voiam sa ma dauin ciocan si cand m-au vazut aia cica ''cati ani'' dar eu 16, arata-ne buletinul '' tocmai se intamplase sa il uit acasa laughing asa ca adios. Nici acum la 23 de ani nu par de varsta mea, par foarte copilaroasa, banuiesc ca ai observat din poza.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

113 kg; 1, 88 Culoarea ochilor nu cred că are importanță și nici a părului dar fie: verzi și păr șaten/castaniu.Cred că înălțimea și constituția au efect doar asupra puterii plămânilor nu și asupra grosimii ei.Cantaretii de operă sunt masivi și înalți de regulă, au nevoie plămânii de spațiu însă nu toți cu constituția aia au vocea groasă. Vărul meu are 1, 70-1, 72 și are vocea un pic mai groasă ca a mea, chiar se aseamănă cu a lui Vin diesel, lucru pentru care îl invidiez.

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Wow, esti bine.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

Bine făcut? Când aveam 20-22 de ani eram mult mai slab.Cam 94 de kile.

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Logic ca esti bine. saraca tipa pe care ai chinuit-o era si ea mai plinuta?

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

1,80 sau mai bine.Dar era slabă chiar prea slim pentru gustul meu.Nici băț dar nici departe

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu știu ce e cu site-ul, nu postează răspunsul intreg. Avea 1, 80 sau chiar mai bine dar era slabă. Chiar prea slim pentru gustul meu. Nici băț dar nici departe.Hai să o lăsăm în treaba ei zic

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Ok. 1,80? ce as vrea sa am si eu inaltimea asta...

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

1,65-1,75 cam acolo e înălțimea ideală la femei.Chiar și bărbați foarte înalți îmi dau dreptate. Cele mai înalte de atât nu prea își permit să poarte tocuri și craci frumoși și lungi găsești și la 1, 70-1, 75.Nu trebuie să fie neapărat lungă

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Eu am doar 1.60...

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florentina9210):

Sunt detule, în special sud-americance sau asiatice sub înălțimea asta.La coreeni, pentru bărbați înălțimea minimă de înrolare e ceva de felul 1, 48 deci îți dai seama.

| Florentina9210 explică (pentru ȘefuLaValută):

Sa inteleg ca sunt bine asa cum sunt?