| monicaaa17 a întrebat:

Voi aveti obiceiul sa va uitați insistent la persoanele care va atrag atenția?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca-i penibil sa te holbezi la cineva.
O faci subtil, fara sa atragi atentia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Arunc privirea interesanta prin parbriz/geamurile din fata, iar cand inaintez si persoana ajunge in dreptul geamurilor fumurii, imi sucesc gatul ca ultimul disperat, si o privesc "calumea".
E nasol cand ies cu o masina fara geamuri fumurii, ca uit detaliul, si ma fac putin de cacao.

| Emma30555 a răspuns:

Nu, este de prost gust

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori. Dar o fac fără ca persoana respectivă să-și dea seama.

| Anonima163333 a răspuns:

Deloc.De obicei nu ma uitin ochii oamenilor.Nu stiu ce am.winking

| xZeRo a răspuns:

Cateodata. Sa ai mare grija, caci daca o duci la extrem, unele persoane pot deveni agresive, iar altele pot crede ca te simti atrasa din punct de vedere romantic.
Se recomanda a te uita in alta parte la 2-3 secunde. Deci fii consienta de impactul pe care privirea ta il poate avea asupra celorlalti si studiaza circumstantele.
Contactul vizual puternic este o dovada de curaj.