| Dior a întrebat:

Voi ce ati alege un brad natural sau artificial?

16 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Bradul ecologic!

| juniper a răspuns:

Bradul natural, are un miros atat de placut, a natura, chiar daca al meu are crengi putine, imi place mai mult cel natural, eu sunt mai mult de partea naturii, in ultimii ani numai brad natural am avut.

| viatadecacatt a răspuns:

As alege artificial, pentru ca pare mai plin de viata decat cel natural, nu face mizerie, ii poti "modela" cum s-ar zice crengile cum vrei tu.

| JustMeFlory a răspuns:

ArtificialhappyNu se face mizerie plus ca arata mai bine un bradut artificial.si daca vreau ca in casa sa miroasa frumos de obicei cumpar coronite si pun prin casahappy

| Butsilee a răspuns:

Daca ma intrebai anul trecut thinking natural acum zic artificial happy

| Alex_7297 a răspuns:

Ecologic...

| DiannaDi a răspuns:

Artificial, in primul rand nu se mai face mizerie in casa, si il poti pastra f multi ani fara sa mai cheltuiesti bani.

poti sa iti iei unul albhappy arata super impodobit cu albastru sau cu rosu cu auriu!
succes si sarbatori fericite:*

| lolo23 a răspuns:

Artificial, am avut in anii trecuti naturali si le cadeau o gramada de ace si era mare mizerie, iar brazii artificiali nu le cad multe... dar daca le cad, le cad cu timpul big grin

| princessmary a răspuns:

Pai amandoi au calitati:
cel artificial:este ecologic, nu face mizerie in casa, poteil cumperi inpodobit deja
cel natural:cand il vezi ai senzatia ai placuta, are un miros nemaipomenit
NU CREZI CA E MAI PLACUT UN BRAD NATURAL
eu am folosit ca in toti ani unul natural

Răspuns utilizator avertizat
| andrutza_2871 a răspuns:

Eu as alege artificial fiindca nu se ofileste si il poti tine pe mai multi ani

| naty_3185 a răspuns:

Natural! de aia se taie brazi, sa miroasa in casa frumos, si pentru frumusete! dar mi-am luat artificial de anul trecut! nu am putut sa ma ating de cei naturali, ca erau foarte scumpi, asa ca mi-am luat unul natural!

| Vero1 a răspuns:

Natural

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Artificial.De ce? In primul rand pentru ca se taie foarte multi brazi anual si nu se cumpara toti... ceilalti au fost taiati degeaba si astfel nu mai protejam natura.Nu fac mizerie cei artificiali, dureaza foarte mult si este mult mai convenabil ca si pret: decat sa dai anual bani pe brad natural, mai bine dai o data pe unul artificial si pe care sa-l ai multi ani, astfel faci economiehee heemai ales acum ca e criza.Pentru cei care vor brad natural ca sa simta mirosul de brad, eu zic sa procedeze asa:cumpara brad artificial, cat de mare vor si ca sa simta mirosul de brad mai fac rost de niste crengute de brad cam de 25 cm, pe care sa le puna in vaza, sa le impodobeasca si sa le puna prin casa.Astfel impusca 2 iepuri dintr-un foc: au si brad mare, care nu face mizerie+miros de brad in casa, iar partea cea mai buna este ca asa si-au facut si moftul cu mirosul de brad si au salvat si un brad de la taierewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Artificial :
1. Daca ai o pisica cu acele din cel natural se poate ineca!
2.Protejezi natura.
3.Nu ii trebuie apa!
3.Si Il poti folosi mooolti ani!

| boro a răspuns:

O crengutza si asa e criza...hee hee