| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati face in urmatoarele situatii?

Sunteti parasutat in mijlocul desertului si pana la primul oras sunt 100 de km!

Aveti la voi 10 l de apa si un Glock de 9 mm cu un singur glont!

Aveti doua variante:

Va impuscati in cap si scapati de chin...

Ori alegeti sa ajungeti la oras cu riscul sa muriti pe drum de sete.

Eu as alege prima varianta...

2.

v-ati ratacit in padure si aveti la voi doar un Glock de 9 mm cu un singur glont!

Pe parcurs ce inaintati prin padure va intalniti cu un Grizzly!

Aveti doua variante!

Il impuscati cu riscul sa ratati ori ca glontul sa nu ii provoace rani grave iar atunci ursul va fi si mai furios si veti avea parte de o moarte extrem de dureroasa!

Ori va impuscati in cap si scapati de o moarte dureroasa si in plus muriti cu onoare.

Fuga nu este o solutielaughing

Decat daca alergati cu 57 km/h pentru ca ursul Grizzly aleargs cu 56 km/h

18 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1. Come on, dud. Se presupune ca ai o busola/GPS cu care ajungi la orasul ala ca sa nu te invirti in cerc, corect? Suta aia de kilometri o faci in maxim doua zile, iar 10 kile de apa sint arhi-suficienti.
2. Nu omori un grizzly cu Glocku', plus ca bou sa fii sa incerci. O faci pe mortul, e cel mai la indemina si cam singura alegere cu sanse mari de supravietuire.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Eh...nu m-am gandit la un gps...dar din moment ce ajungi acolo ai unul.e logic.nu mai trebuie sa zic laughing Apropo. faza cu o faci pe mortul nu merge!

Ursul te simte ca esti viu.si atunci ai facut-o de oaie..nu gluma

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Apropolaughing ursii mananca cadavre

| milan9 a răspuns:

Din punct de moral, sinuciderea nu este o solutie, sufletul intrand in vesnicie cu cel mai grav dintre pacate...
Pentru o persoana care crede in Dumnezeu, acest aspect devine capital!
Deci ai grija cum tintesti ursul acela pentru ca nu ai decat un singur glont pe teava... happy

| anonim_4396 explică (pentru milan9):

Dale in colo de pacate...si dai in colo de zei imaginari...Trebuie sa fi Calculat, Rational, Sa ai o gandire logica! Si sa fii rece!

| milan9 a răspuns:

Ce-ti foloseste sa fii,, rece" in gandire daca tot rece intri in mormant si NEPREGATIT IN VESNICIE... sad sad
Pierzi totul...

| J0B0MAT a răspuns:

1.O sa stau sa ma bucur de soare si astept sa treaca beduinii sa ma duca si pe mine in oras, ca orium eu n-as sti sa ajung.
2.Nu merg in padure decat cu un grup foarte mare si in niciun caz in cele in care pot fi ursi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1)Lupt,sa ajung la oras, oricum cred ca 10 l de apa imi mi-ar fi de ajuns.2)N-as putea sa ma prefac moarta sau sa ma urc intr-un pom? Nu mi se pare asa onorabil, dar cred ca ar fi mai putin dureroasa varianta 2.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Faza cu o faci pe mortul nu merge.te simte ca esti viu..atunci cand te linge si te mai mesteca cate un pic ai palpitatii si te iau transipratiile!
Si in plus daca baga coltii tipi..asa ca las-o balta.
Daca te urci in pom mori!
Darama copacul daca e mic si poate!
Iar daca e mare se urca dupa tine..asa ca las-o balta

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic, merge. Cunosc personal individ care a scapat dupa ce i-a atacat ursul cortul. Era singur pe munte. A reusit sa fuga, a scapat cu niste copci pe spate. Ursului i s-a parut mai important mincarea. Merge treaba cu lasatul mincarii, daca ai asa ceva la tine. Daca nu, gasesti repede un alt animal, il impusti si il lasi ofranda ursului. In alta ordine de idei, nu faci miscari bruste ca boul, taci dracului si te indepartezi cit mai calm de urs. In general nu te ataca decit daca e turbat sau esti la draq in praznic si e rupt de foame. Am avut o intilnire ziua in zona populata, cam la 10 metri (nu, nu in orasul Brasov, ci mai pe la munte un pic), nu am facut tambalau, ne-am holbat unul la altul si s-a dus in treaba lui. A doua a fost noaptea, pe Timpa. Eram mai multi, dar ursul era de fapt o ursoaica cu pui. Atunci era sa ne rupem gitul un pic, ca ne-am retras organizat si in liniste, dar am alunecat pe niste stinci si m-am dus la vale vreo 5-6 metri pina m-am prins de o radacina. Totally insane.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ursoaicele cu pui sint foarte periculoase...praf..daca te intalnesti cu asa ceva...o faci de oaie rau de tot

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa, pai atunci daca e asa afurisit ii trag un glont in ochi! (^_-)

| Foxyyyy a răspuns:

Deci la tine abandonul inseamna onoare? laughing))). In orice situatie, nu, nu m-as impusca in cap. As incerca prin orice mijloace sa reusesc, daca nu reusesc asta e, macar stiu ca am incercat si tot mor impacata.

| anonim_4396 explică (pentru Foxyyyy):

In cel de-al doilea caz prima varianta e cea mai bunalaughing

| Foxyyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Iau niste ghinde/fructe, incerc sa il ademenesc cu ele. poate ne si imprietenim, il fac animal de companie laughing.

| Scarbo a răspuns:

1.10l de apa imi ajung pana sa ajung in cel mai apropiat oras.
2.am sa incerc sa-i dau un glont in cap daca reusesc, daca nu reusesc poate se va speria si va pleca, daca nu toate cele bune.

| MissADEEL a răspuns:

1. Îmi limitez pe cât posibil consumul de apă și caut orașul.
2. Plec, evitând mișcările bruște/fuga, pe un drum plin de pietre, copaci, impedimente pentru urs, încercând să mă ascund pe cât posibil.
Sau trag un glont la distanță cât mai mare de mine ca să derutez ursul. Deși nu știu ce distanță pot obține cu un Glock.

| BobiTheBoi a răspuns:

1.Ce c*cat sa faci cu un Glock 9 in desert? logic ca 10l de apa, ar fi mai mult decat suficient.
2.Nu m-as impusca, si nici nu fug ca prostu', fac pe mortu' sa treaca ursul linistit pe langa mine.