| JustMe6378962 a întrebat:

Voi ce faceti cand va place de cineva? De curiozitate.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Plec acasa ca sa nu ma indragostesc si sa zic mai tarziu prostul de mine m-a inselat m-a facut cu ou si cu otet acum tot eu trag hamul, singur e mai bine.

| JustMe6378962 explică (pentru mgtow):

Singur singurel e mai bine...

| Bacemi a răspuns:

Sunt mai deschis in conversatiile cu acea persoana si mi se citeste pe chip entuziasmul de a fi acolo si nu altundeva.
Daca nu e stabilit,, prin providenta'' un contact intre noi, rareori il caut.
Prefer sa mearga lucrurile de la sine. Fara ceva care sa ma incurajeze nu am initiativa sa cuceresc.

| positivity a răspuns:

Nu mi-a plăcut de nimeni, niciodată.
Sunt precum o persoană de gheață, nu am sentimente.
Dar, poate cândva, când mă voi îndrăgosti, aş rămâne derutată de situaţie, şi mai mult ca sigur nu aş şti ce să fac. Cu toate că le dau sfaturi tuturor, nu mi-aş putea da sfaturi şi mie însămi.
Aş rămâne complet speriată de un astfel de sentiment, şi poate, aş încerca să-i spun tipului respectiv sentimentele mele faţă de el.
Deşi, nu cred că mă voi îndrăgosti vreodată.

| darrio2007 a răspuns:

Daca simt ca am sanse, incerc sa intru in vorba. Daca nu, trec mai departe.

| darrio2007 a răspuns:

Si ii dau ignore.

| eliaclodia a răspuns:

Imi imaginez ore intregi ceva legat de acea persoana. Asta inainte de orice altceva. Inchid ochii pana simt persoana mai bine, apoi imi imaginez ceva. Prima oara am facut asta in clasa intai, pentru ca voiam sa-mi placa de cineva, nu stiu de ce. toate fetele placeau pe cineva. toate pe care le auzisem eu, vreo trei, iar in filme...cate vazusem, vreo patru... Doar ca nu-mi amintesc daca simteam mai bine persoana sau doar o vedeam cu ochii inchisi. Si l-am pus sa alerge pe un camp cu flori pana mi-a placut de el. Pana mi-a devenit drag.

| Purgatoriu a răspuns:

Doar ma uit sau ma holbez cand se poate. Nu recomand, poti fi indragostit de un nesimtit dar in capul tau e Fat-Frumos si ajungi sa-l tii la inima luni bune.

| blueheart a răspuns:

Ce fac eu? thinking Cam multe laughing
1. Trimit poezii scrise la 1-2 noaptea (cand am o stare buna)
2. Trimit mesaje la (2-3 dimineata) cand am ceva de spus si ma "roade"lucrul acela
3. Trimit melodii de dragoste dar exact cand nu este momentul potrivit.
4. Trimit cadouri copilaresti
Dar stii ceva? Nu regret nimic din ce fac pentru ca asa sunt EU. O fac din iubire si daca celalalt e "orb" e problema lui. Mie nu mi-e frica sa imi arat sentimentele. Daca ma place asa cum sunt EU foarte bine, daca nu e si mai bine. Nu ma voi schimba. Voi continua sa fac aceleasi lucruri ca sa-i arat cum iubesc eu. happy

| blueheart a răspuns (pentru blueheart):

Am uitat sa specific ca imi place sa-i fac farse din cand in cand. Sa fiu sigura ca nu se plictiseste alaturi de minebatting eyelashes

| boylivgume a răspuns:

Il ignor! stiu ca pare prostesc, dar asta ma face sa ma simt mai bine, decat sa il caut peste tot si sa vorbesc tot timpul de el, e mai bine asa, sa ma caute el! ..sau cel putin imi caut o alta ocupatie! ...de ce intrebi? esti indragostita? :''>

| JustMe6378962 explică (pentru boylivgume):

Poveste lunga...Dar ceea ce rezulta din toata povestea e ca sunt.