| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti, un buchet mare si frumos de trandafiri rosii ( de vreo 11 -15 trandafiri ) ar fi un cadou frumos pentru o zi de nastere a unei persoane ft dragi si importante? (fata)
Raspunsul sa aiba si argumente
Funda

Răspuns Câştigător
| Eleonore a răspuns:

15 da.Cu cat e mai importanta persoana cu atati mai multi trandafiri oferi.Dar ti-as sugera ca in buchet sa pui si 3 randuri scrise care explica insemnatatea trandafirilor. Ar suna cam asabig grineoarece trandafirii sunt considerati florile-Regina, sunt cei mai potriviti sa exprime pasiunea, respectul de care te bucuri tu in viata mea..pentru ca daca vrei sa daruiesti ceva unei regine nu poti veni spre ea decat insotit de un covor rosu de petale. Sper sa-ti placa! Este necesar sa personalizezi mereu darul oferit, sa vada cat o apreciezi. Succes! Astept mesaj daca ti-a placut ideea.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Florile sunt intotdeauna un gest frumos, dar parca nu merge sa te prezinti fara un cadou la o zi de nastere

| faramatania a răspuns:

10,nu, dar 11, sau 15 trandafiri, da, ar fi un cadou foarte frumos.

| anonim_4396 explică (pentru faramatania):

Da asa e, 11, acum mi-am dat seama laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cam ciudat ca o fata sa dea flori altei fete. Plus ca trandafirii rosii simbolizeaza iubirea. Adica e ca si cum i-ai zice ca esti indragostita de ea big grin

| 7 a răspuns:

Cu siguranta! un cadou frumos! asa ii vei arata ca este o persoana speciala pentru tine, si mai ales daca buchetul de trandafiri vine la pachet cu o imbratisare sincera!

| Sara67 a răspuns:

E o alegere perfecta, trandafirul rosu reprezinta romantismul si dragostea da poti sa iei 11, 13 sau 15 trandafiri rosu purpura.