| Apocaliptic a întrebat:

Voi chiar credeti ca in viitor se vor inventa masinile zburatoare, masina timpului etc.?
Argumentati.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Acum vreo 50 de ani telefoanele mobile, calculatorul, internetul ți s-au fi părut doar o fantezie, acum în schimb toți avem acces la ele și ni se pare ceva firesc.

Tehnologia avansează în pași repezi, așa că da, undeva în viitor văd posibilă și existența mașinii timpului sau mașinilor zburătoare (deși prototipuri există deja).

| Apocaliptic explică (pentru NOname):

Daca s-ar fi undeva in viitor o masina a timpului, de ce titanicul nu a fost salvat?

| NOname a răspuns (pentru Apocaliptic):

Ce te face să crezi că s-ar călători neapărat în trecut, în scop de a-l modifica?

Cred că intervențiile de acest gen ar fi foarte periculoase și ar putea avea urmări grave asupra prezentului și viitorului.

Ar fi inconștient, foarte riscant, după părerea mea, să se intervină asupra trecutului. Dar, în orice caz, nu avem de unde să știm că astfel de intervenții nu au existat. Cel mai probabil nici nu le-am sesiza.

Personal, dacă aș avea acces la mașina timpului, aș călători în viitor, ca să învăț ceva folositor pentru generația actuală.

| Apocaliptic explică (pentru NOname):

Bine,dar sunt sigur ca ar veni(cei ce au in posesie masina timpului) in trecut pentru a se apara si a "modifica" sfarsitul lumii.

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

Io vreau sa calatoresc in trecut ca sa merg la agatat. Erau mai multe femei adevarate atunci laughing
In sensu ca nu erau din plastic, si mentalitatea oamenilor era ceva mai ok.

| NOname a răspuns (pentru IMC90):

Poate mai concepeai din greșeală vreun Einstein sau...Hitler. Ce ne făceam atunci? laughing

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

laughing Cine stie

| mgtow a răspuns:

Daca ajungem sa traim pana atunci se vor inventa si robotii ca in terminator.

| Hombre a răspuns:

Pai avioanele si elicopterele ce sunt ma, car cu boi? Cum multe din ideile descrise prin Sf-uri sau materializat, cine stie, poate in viitor si o masina a timpului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De crezut pot sa cred ce vreau. N-am cum sa-ti argumentez ceva ce nu stiu cand si cum se va intampla. Din partea mea, sa se inventeze si aparate care convertesc omul in vreun electron si sa circule pe Terra prin reteaua electrica ca un e-mail.

| i86e2 a răspuns:

Da, logic, tehnologia avanseaza. Masina timpului nu e imposibil de creat, dar banuiesc ca e imposibil de calatorit in trecut, in viitor e posibil, trebuie doar viteza mare (aproape de viteza luminii), sau forta gravitationala mare.

| Teodoraggg a răspuns:

Cred ca mai usor decat calatoria in timp ar fi calatoria intr-un alt univers dar sunt multe filmulete care arata persoane care par a calatorii in timp:
1.O fetita cu un laptop Apple dintr-un film.
2.O femeie carE iese dintr-o fabrica vorbind la telefon.
3.''Un calator din timp'' care in charlie chaplin (la filmari)a fost vazut vb la telefon. http://www.youtube.com/watch?v=F_peCsRBELw