| Celcestietot a întrebat:

Voi fetele preferați o relație serioasă (de lungă durată) sau una neserioasa (de scurtă durată), dar voi băieții? Indiferent de sex vreau sa îmi explicați de ce preferați așa ceva!

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine nu exista nici o alta categorie intre aventuri si relatii.
Relatie numesc ceva ce pare ca duce spre casnicie, familie, adica o compatibilitate mare. Nu caut fumei cu care sa ma ling si sa ma afisez doar asa, sa mai treaca timpul.
Gagicile care nu ma intereseaza psihic, dar ma atrag suficient de mult fizic, pot sa ma duca spre aventuri, eventual prietenii cu beneficii.
Dar nu exista relatie neserioasa, de scurta durata; e un nume prea lung pentru o aventura din care nu ies cu nimic pe +.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde cat de gros e portofeluwinking

| gogu220 a răspuns (pentru alina2k18):

Portofelul tău sau al partenerului/ei?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Depinde de persoana cu care aș fi.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns:

Eu as prefera o singura relatie care sa fie si ultima, adica sa ma insor cu acea persoana. De ce? Pentru ca nu vreau sa ma joc de-a sentimentele mai ales ca de obicei fetele iau ralatiile mai in serios decat baietii si sufera mai mult la despartire. E mai bine sa fi cool decat sa ai niste principii sanatoase de viata? Cati din oamenii care astazi spun:"esti iubirea vietii mele" iar maine: " mars, nu vreau sa te mai vad niciodata!", iubesc cu adevarat? Iubirea lor e falsa. Daca ai iubi cu adevarat o persoana, nu ai incepe relatia cu gandul ca o sa se destrame candva, de aceea alegerea partenerului e o chestiune forte importanta si serioasa pentru mine cel putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Helper07):

Felicitări pentru această mentalitate! Da, fetele chiar pun mult suflet în asta...