| anonim_4396 a întrebat:

Voi simţiţi plăcere atunci când sunteţi criticaţi?

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dacă este ceva real, adevărat, ceea ce constientizez la rândul meu despre mine, atunci da.
Pe de altă parte, dacă mi se aduc tot felul de critici nefondate, în acel caz, simt o repulsie în directia celor care îmi transmit așa ceva. Exact cum s-a întâmplat și mai devreme. Întrebarea ta a venit la fix.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Ce s-a intampalt mai devreme?

| Drimmero a răspuns:

Cand primesc o critica constructiva prietenoasa care m-ar putea ajuta o voi primi zambind, dar cand primesc critici distructive de la oameni sub mine sau de nivel asemanator m-as enerva si ii atac si eu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde daca este in sensul bun sau rau sad

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu chiar bee

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,nu-mi place nici un fel de critica o accept doar din partea mamei care stiu ca imi vrea binele mai mult e foarte obositor sa nu poti cumpara nimic la magazinul din cartier ca te stiu cele de la casa si vesnic comenteaza ce si de ce cumperi prefer sa merg mai departe sa nu fiu comentata dar nu mereu am timp sa merg departe.E cumplit cita lipsa de cultura si civilizatie este ca se baga multa lume in viata ta dar numai ca sa te critice dar nu sa te si ajute.Pe scurt are dreptul sa te critice doar cine te si ajuta si pe cine te poti baza mereu.De parerea altora nu-mi pasa dar nici nu-mi pica bine-sunt ca tintarii nepoftiti sunt mici mare rau nu pot sa-ti faca dar nici placere nu-ti produc.

| troleibuz a răspuns:

Nu placere, dar simt o forta care ma motiveaza sa arat contrariul. Depinde despre ce fel de critica e vorba.

| isemilia a răspuns:

Hmm... Ma bucur cand cineva imi spune ce gresesc / imi spune ce e deranjant la mine, fiindca am o opinie din exterior despre lucruri pe care eu poate nu le observ. Desigur, depinde de tonul persoanei si de intentie, una este daca imi spune ca nu fac bine ceva pe un ton dragut si vrea sa ma ajute ca pe viitor sa nu fac aceeasi greseala de exemplu si alta e cand cineva tipa si se enerveaza... In general apreciez si momentele in care mi se spun lucruri negative, fiindca astfel devin constienta de ele. Prefer oricand sa aud o critica de la cineva decat pareri false spuse de oameni ce privesc lumea ca si cum ar fi pictata doar in nuante de roz.

| IgnatVictor a răspuns:

Eu unul nu.
Dar, recunosc, critica m-a ajutat de-a lungul timpului, chiar dacă mi s-a părut oribilă la încep

| Morbid a răspuns:

Numai daca e de la cineva superior mie, cei care ma critica si nu-si vad de lungul nasului. Ma scarbesc.

| Alexnix1 a răspuns:

Nu prea.
Este anormal sa simti.

| Alex08062018 a răspuns:

Normal ca nu

| Marcus99 a răspuns:

Normal ca nu

| Andrei226035 a răspuns:

Normal ca nu