| anonim_4396 a întrebat:

Voi stiati ca Dumnezeu este un termen care defineste un creator teist, monoteist, nu asa il cheama pe zeul in care credeti si iahve, de ce crestini nu spun numele zeului in care cred si prefera sa creada intr-un termen?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce legatura are un simplu zeu cu dumnezeu?
Dumnezeu este suprem nimic nu ar exista fara el. Dumnezeu esti tu, eu si oricine exista printr-o perceptie.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E important sa stim ce inseamna dumnezeu, e un termen atat

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu este natura si tot ce te înconjoară dar nu o lua ca pe un "el" pls