| Vitaminaaaaa a întrebat:

Vr status noi de dragosteee adica cand mam indrogastit de o fata

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " Aş vrea să colorez pădurea, Să pot s-o fac în mii de feluri, Să pot să întâlnesc iubirea, Ce se coboară dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum când apă ne desparte Desfac paşii clătinaţi de clipe Ce ne mângâiau simţuri ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Dacă vei stă pe gandurii şi te vei întrebă, de ce trăieşti un tainic glas iti va raspune :să lupţi, să speri şi să iubeşti… "

Statusuri de dragoste 204 " Aş vrea să fiu zăpadă, să mă topesc pe trupul tău, să mă evapor şi să ajung în cerurii să le spun îngerilor k şi şi pe pământ există raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ţi es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniolă)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare.Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul bate nu atunci când iubeşti? ar când frunzele se mişcă, să ştii doar, că, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Dacă mă iubeşti de ce mă faci mereu să plâng? "

Statusuri de dragoste 208 " Când ai plecat ai luat cu tine şi sufletul meu… întoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i hâd of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu aruncă nici o vorba în vânt, trăieşte intens fiecare cuvânt… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu văd cum ar fi o noapte fără zi, chiar nu-mi imaginez cum aş fii eu fără tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e că un fulg de nea, coboară uşor şi te face să tremuri de plăcere, iar apoi se pierde şi se topeşte… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you îs a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrimă am vărsat pentru tine, o lacrimă ce pe obraz a curs uşor, şi s-a prefăcut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanţă ne desparte şi totuşi ne apropie? rămân singură, aud doar bătăile inimii care mă asurzesc, totul se topeşte odată cu tristeţea sufletului tău… "

Statusuri de dragoste 216 " Eşti lacrimă ce alunecă pe obraz şi mi se sparge în palmă… eşti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Mă culc cu tine-n gând şi tot cu tine-n gând mă şi trezesc! Lasă-mă să te iubesc aşa cum şi visez… "

Statusuri de dragoste 218 " Dimineaţă e o altă senzaţie, o altă vreme, o altă oră, la care eu te-aş sărută fără oprire… "

Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastră lună e stăpână Universului, iar stelele ne privesc atunci când ne sărutăm… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai apărut în viaţa mea că o puternică raza de soare ce mi-a adus în suflet căldura şi gingăşia nesfârşită, cu zâmbetul tău m-ai învăţat să cunosc blândeţea până atunci necunoscută, sărutul tău mi-a dăruit dulceaţă nemaintalnita, ochii tăi senini mi-au arătat că dragostea există, iar tandreţea şi frumuseţea sufletului tău mi-au cucerit inima… "

Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofă a naturii, brodată de sentimente… "

Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer şi fug departe, strig continuu şi mă pierd în noapte, acolo unde tu mă aştepţi să ne iubim că doi nebuni! "

Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet şi o petală de trandafir, ţie îţi aparţin toate trei… "

Statusuri de dragoste 224 " Dacă vreodată Lună nu-ţi va fi aproape, dacă Soarele va dispărea, să ştii că a mai rămas ceva: Iubirea mea, care niciodată nu te va lasă! "

Statusuri de dragoste 225 " Visez şi nu mă mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai făcut să mă îndrăgostesc de tine? TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 226 " Dragoste şi iubire, doar atât e în sufletul meu, şi sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Statusuri de dragoste 227 " Pe mâlul Mării Negre stătea un copilaş şi-mi spunea de tine că eşti un îngeraş. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu eşti regină nopţii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveşte-mă, tine-mă de mâna, tine-mă în braţe şi apoi, Sărută-Mă "

Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ţi scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucăţi de suflet şi minte, căci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotărăşte-te o dată, ce tot stai să te gândeşti? Crezi că ai să faci o crimă dacă-mi spui că mă iubeşti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Dacă norii vărsa lacrimi şi iubirea n-a trecut, poate mai apare o şansă să pornim de la început… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o săgeată ce îţi face răni de foc… supăra cel ce iubeşte… cel iubit îşi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul începe cu litera ‘a’, numărătoarea cu ‘1′, tristeţea începe cu o lacrimă, bucuria cu un zâmbet, iar fericirea mea începe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ţi dăruieşte viaţa, păstrează întotdeauna ceea ce iubeşti cu adevărat şi atunci vei şti că înseamnă fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plâns, am suferit, am pierdut atâtea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Dacă drumul către tine ar fi aşternut cu foc eu aş trece printre flacări şi n`aş regretă deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-aş fi apă n-aş mai avea nevoie de lacrimi, de-aş fi foc n-aş mai avea nevoie de căldura, de-ai fi doar al meu n-aş mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet că timbrul de scrisoare şi nu te pot desprinde căci inima mă doare… "

Statusuri de dragoste 249 " Prin umbră nopţii eu încerc să te privesc în lună, de dormi eu te-am trezit iubit-o să îţi zic noapte bună… "

Statusuri de dragoste 250 " Aş vrea să fiu o stea… o stea căzătoare, să cad în inima ta şi să nu mai pot pleca. Te iubesc, prinţesă mea "
Ai ce alege.
O zi bună!

1 răspuns:
| Vitaminaaaaa explică:

Mersiii pttt stss frumoaseee