| parishiltonbia a întrebat:

Vreau sa imi mai fac un id de yahoo, doar ca dupa ce pun tot ( nume, prenume, id-ul, data nasterii, cod postal, etc. etc. etc.) imi cere si numarul de la card ca sa imi ia de acolo nu-stiu-cati peny sau pence. Bineinteles ca nu am de gand sa dau un numar de card real, asa ca am incercat mai multe la nimereala, si nu merge. Vreau neaparat sa imi fac id-ul, asa ca as avea nevoie de idei. Funda+vot.

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Bună,

Probabil ai sub 14 ani şi nu ai voie să îţi faci cont doar cu acordul părinţilor.
Uite ce scrie în termini de utilizare:

2.1. Folosind Serviciile Yahoo! acceptati sa respectati Termenii si Conditiile prezente. In cazul in care sunteti minor cu varsta sub 14 ani, acceptarea se face pentru dumneavoastra de catre reprezentantul legal. In cazul in care sunteti minor cu varsta intre 14 si 18 ani, acceptarea Termenilor si Conditiilor se face cu acordul ocrotitorului legal. Termenii si Conditiile includ de asemenea urmatoarele instructiuni si termeni:
a) Instructiuni online
b) Termeni si Conditii Suplimentare. A se vedea lista completa a Termenilor si Conditiilor Suplimentare aplicabile fiecarui Serviciu Yahoo! in parte.

Pentru mai multe detalii intră pe :
http://info.yahoo.com/legal/ro/yahoo/utos.html

(dacă eşti copil disperat poţi să treci o dată de naştere mai mare să ai peste 18 ani)

O zi plăcută

2 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Cu plăcere happy

| parishiltonbia explică:

Mersi mult, mult, mult, mult, spxinsane! :*