| roxyana03 a întrebat:

Vreau sa slabesc... imi zicetii cum? ce sa mamanc si ce sa beau? cat sa alerg pe zi? eu seara alerg. atunce pot pentru ca nu e cald, app si cand sa mamanc la ce ora? cine ma ajuta are FUNDA+VOT

4 răspunsuri:
| pink1girll a răspuns:

NU mananci foarte mult si niciodata seara/noaptea.
Poti sa faci exercitii fizice in fiecare zi (de exemplu http://www.youtube.com/......ttp?/watch ) si garantat o sa slabesti.
Fara sa depui efort nu castigi nimic!
Bafta!

| AlinaLV a răspuns:

Eu am reusit sa slabesc. Inca sunt in "proces''. iata ce am facut. Am mancat normal, in fiecare dimineata mai mult, dar nu pana nu mai poti. La pranz ciorba/supa/bors, este obligatoriu sa ai o masa lichida intr-o zi. Seara, cina o iei inainte de 7:30. Intre cina si pranz poti manca o inghetata, un iaurt, fructe, ce doresti, dat nu mult. Este important, FOARTE IMPORTANT sa nu mananci paine. Seara, la cel putin 30 de minute dupa cina, fac aceste exercitii http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4&feature=related. La mine a mers. Succes!

| mougly a răspuns:

Draga mea ce as putea sati zic, pai ca sa slabesti usor trebuie sa mananci timp de 10 zile cate un pepene rosu minim 8 kg, si sa alergi 10 km zilnic, incearca sa nu mananci mancare mai deloc, si laptele face minuni in astfel de cazuri min 2litri pe zi, si eu am avut 70 de kg si acum am ajuns la 55 kg :*

| Flooryy a răspuns:

Nu la toti oamenii functioneaza aceeasi reteta. Dar, in principal, ar trebui sa incepi prin practicarea mai multor sporturi. Spre exemplu: Innot ( Daca exista un spatiu special pentru asta in orasul unde stai), Alergat ( Ceea ce am inteles ca tu deja faci si este foarte bine - mai ales ca alergi seara), Plimbari cu bicicleta, Abdomene. Acestea te ajuta sa ai un corp frumos. Apoi trebuie sa reduci cantitatea de mancare. Sa nu mananci incat sa simti ca esti satula. Nu ar trebui sa mananci cartofii in amestesc cu carnea. De preferat sunt salatele sau cartofii fierti ( Dar repet : Sa nu fie in amestesc cu carne ). Poti sa mananci de toate. Pentru ca ai nevoie. Fiecare aliment contine vitaminele lui care sunt necesare pentru corpul si mintea ta. Doar ca nu trebuie sa mananci anumite alimente in cantitati mari. Ci cu masura. Sper sa te ajute ceea ce ti-am zis eu. happy