| Blossomis a întrebat:

Vreau si eu statusuri de indiferenta... dar nu site-uri. Sa le scrieti voi.4-5 nu conteaza. Dau FUNDA mare.

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

E o lista cam lungahee hee. Sper sa ai rabdare sa o citesti si sa si iti placa happy. Nu sunt toate de indiferenta, dar le-am pus ca sa fie happy

Ai fost odata aerul pe care il respiram; acum ma sufoc! Nu vreau sa mai am de-aface cu tine vreodata! Refuz sa fiu proasta de altadata!

Ma-ntreb: Tu m`ai iubit vreodata? STOP CADRU!
Mi se pare ca, de fapt, cu mine ai jucat intr-o piesa de teatru...
In fine! acum e treaba voastra.
Din partea mea, n-aveti decat sa v-aruncati de la fereastra.

Nu stiu daca ma mai iubesti sau daca m-ai iubit...
E cert insa, ca dupa ce-am plecat te-ai dus catre cutit.
Si chiar de nu ma vrei; e imposibil, raman in mintea ta.
O vei privi, dar n-ai sa vezi in ea decat figura mea.

Nicio fata nu ma va-nlocui.
Sunt perfect imperfecta, dar stiu ce-nseamna "a iubi"
Si lipsa aia doar eu stiu s-o inlocuiesc,
Dupa cate-ai facut, ce zici? Vrei sa te mai iubesc?

Te-as putea pune la pamant dintr-o singura miscare
Ti-as face viata praf, ar fi o dura razbunare.
Dar nu-ti fac asta, ca sa vezi si tu ca iubirea-i mai tare.
e singura care oricat ai da in ea, ramane in picioare
Si singura, in veci, care-o sa vezi, NU moare!

Te joci cu viata mea? Te joci cu mine?
Nu draga! Te joci cu tot ce simt pentru tine!
Crezi ca ma poti pune-n genunchi in fata ta?
Te-nseli! Ma vei calca in picioare doar daca te voi accepta!

Oricat ai incerca sa ma omori, crede-ma, nu tine!
Vei regreta! Eu sunt singura care mai simte ceva pentru tine.
Inima-i lovita, inima indura, inima iarta
Si tot inima mea, cand vei reveni, va fi incuiata.

Te vei pricepe acum, sau poate mai tarziu, sau poate niciodata. Vei regreta, asta o stiu, dar totul ti se iarta. Vei plange cum am plans si eu; vei plange, mai mult ca mine. Vei plange ca a suferit si-a plans, un suflet pentru tine.

Am sa plang o zi, doua, o mie, pana nu voi mai avea lacrimi. Dar odata o sa ma ridic, cum am facut si ultima data. Doar ca de data asta nu voi mai accepta impacarea!

Stii...tu vei sta cu altele ca sa uiti, iar eu imi voi bate joc de altii ca sa-mi aduc aminte!

Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot! Mi-ai spus ca n-o sa pot. Eeh, uite ca inca mai pot happy

Poti sa vopsesti cioara-n alb, ca tot nu-i porumbel. La fel cum nu va fi niciuna, ce-am fost eu pentru el!

Vrei sa stii daca sunt bine? Da, sunt bine! Dar sa stii ca ma prefac si mai bine!

Detalii nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca nu e bine sa crezi in cuvinte.

Te doare cand vezi ca nu-mi mai pasa si iti zic mereu: "Nu mai conteaza! Lasa! "

Va veni timpul sa vorbim din nou...Eu o sa rad de multe, tie o sa-ti para rau!

Esti doar un tanar actor plin de talante. Excelezi la capitolul "Lipsa de sentimente".

N-ai cum sa te joci cu viata mea; cineva inaintea ta era expert in asa ceva.

Te macina la fel cum ma macina pe mine. Indiferenta mea te omoara, dar asa e cel mai bine.

Si tu poti fii ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata!

Ai uitat sau nu? sau o dai ca nu mai stii? Sau te scuza faptul ca atunci eram copii?

Satula de tine! Satula de noi! Stai! Nu pleca! ia si trecutul si plecati amandoi!

Baby, inca pastrezi poza mea. De ce n-o poti arunca?

Amintirile raman indiferent de ce-ar urma. Poti sa rupi si pozele, le vei lipi la loc candva!

Gresit sau negresit, nu ma intorc. Promit!

Cuvintele tale seci nu ma ating nici catusi de putin. E ca si cum ai incerca sa otravesti un sarpe cu venin.

Vreau sa stii ca nu-mi pare rau. Am uitat deja numele tau!

N-o sa-ti trimit mesaje, n-o sa-mi fie dor. Te-am sters de tot din lista de mess, ti-am dat ingore.

Cate s-au spus, cate s-au dus, nu ma mai doare. Cu orice zi-n plus sunt mai sus. Restul...doar vorbe goale!

Promisiunile tale sunt diamante false. Imi ceri sa am rabdare. Am! dar stii ceva? Pentru tot ce-ai facut sa te ierte altcineva!

M-ai acuzat ca sunt o lasa...pai, ai avut dreptate. N-am putut sa fiu ca tine, asa ca am mers mai departe!

Good night! kiss

1 răspuns:
| florySim a răspuns:

Viata merge inainte nu privesc inapoi.Sunt fericita(asta la mine a dat mereu rezultat).Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia! Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte, ci privesc doar inainte. Vorbele nu isi au rostul acum, o sa vina si randul tau.Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!