| nicoletalavinia14 a întrebat:

A aparut alta problema.Am o prietena cu care ma intelegeam atat de bine, o consideram sora mea, si pe cealalta, da nu are legatura ea. A inceput vineri seara sa-mi zica, dupa ce am fost in oras la cumparaturi, sa-mi zica ca nu mai vrea sa fie prietena mea si din astea ca, colega mea de banca are nevoie de o prietena buna, ma bagat in gura ei.Am vorbit usor cu ea, ma uraste si eu nu o urasc. Dar ma simt tradata, nu imi place asta. E din cauza mediei presupun, o am mai mare ca ea cu vreo 14 sutimi, dar nu mi se pare motiv, s-a dat de gol ca asta e oricum.
Acum se poarta urat cu mine, deci chiar nu o inteleg, in tot acest timp am avut o tradatoare langa mine, nu pot sa cred. I-am si zis ce am facut si din astea si zicea ca nimic...nu mai pot.
Era ca o sora pentru mine, atat de bine ma intelegam cu ea.Acum nu stiu ce mai simt pentru o tradatoare ca ea.Nu pot zice ca o urasc, dar nici ca e cea mai buna prietena...nici amici nu cred ca mai suntem.
Nu mai vreau sa vorbesc cu ea, ceea ce o sa fie iminent la scoala.Sa o vad in fiecare zi si sa stiu ce mi-a facut...
E atat de jalnica ca nici nu are motiv de ce a facut asta.
Stiu ca e o problema jalnica, dar era sora mea... iar acum o tradatoare.

Răspuns Câştigător
| me_3408 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator.Eram prietena cu o fata.Era geloasa tot timpul ca eu aveam note mai bune decat ea. Si se supara din orice.Si am prins-o atunci cand m-am asezat langa baiatul care ii placea, n-am facut-o intentionat dar in fine.Am auzito spunandu-i ca sunt nesimtita ca m-am asezat langa el si ca i-au note mai bune si nu-i dau sa copieze.M-am certat cu ea nu am mai vorbit si acum suntem colege mai vorbim dar rar.Asa sunt unii poarta o invidie...acestia nu sunt prieteni

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sti ce cred eu?happy Ca tu spui toate astea acum ca esti suparata si peste o perioada de timp va veti impaca love struckAsa pateam si eu laughing
Mai bine ar fi sa vorbesti cu ea si sa ii spui '' Nu stiu ce ti-am facut si cu ce am gresit de te-ai suparat pe mine.Eu te consideram sora mea si tu ce faci? Nu crezi ca ar trebui sa ne mai dam o sansa si sa fim cum am fost inainte?'' big grin
Crede-ma ca nu vei regretawinking
Vezi ce zice si impacativa!love struckLasati-le doamne iarta-ma de mediiwinkingPrietenia voastra e mult mai importanta!love struck
Succes!kisskisskiss

| nicoletalavinia14 explică:

Nu as putea sa mai impac cu ea vreodata. Dar gandeste-te si tu, eu am fost in acest timp convinsa ca e o persoana sincera si buna.Tot timpul zicea de mine lucruri frumoase, ma sfatuia, imi zicea ce sa fac de fiecare data, iar acum sa stiu ca ma uraste e ciudat pentru mine.
In tot acest timp am avut un tradator langa mine.

| LinNaA a răspuns:

Si eu cindava am patit asa ceva. e fix aceeasi poveste...incearca sa vorbesti cu ea serios daca ati mai vrea sa va impacati, iar daca nu evito nu-i atrage atentia totusi odata si odata o sa se apropie de tine si o sasi ceara scuze iti zic sincer ca metoda cu evitatu functioneaza.Succese

| Mariinaa a răspuns:

Sincer si eu cand eram in scoala generala ma certam cu cea mai buna prietena pentru. medie eu mereu luam medii mai mari la obiectele de gen:ed.civica,istorie,geografie si ei ii era ciuda dar am ajuns la acelasi liceu si ne-am mai maturizat putin. Dar cu siguranta o sa-i vina mintea la cap si o sa se maturizeze si o sa-si dea seama ca a gresit.Succes in continuare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii trec usor de la o stare la alta mai ales la virsta asta.Nu e de luat in seama ca ti-a fost prietena sau nu decit ca a facut ce a facut fara motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fal putin gelos si incearca sa te inpati cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata sa nu te increzi in prieteni,
invidia la prieteni apare imediat ce perfomantele celuilalt sunt mai bune indiferent de ce fel sunt ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da