| Barajag a întrebat:

A folosit cineva jucarii sexuale? cum este?big grin

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai... stii cum e?! - ca si cu prajitura din vitrina... indiferent de forma si culoare, pana n-o gusti putin, (sau mananci!) - nu poti stii! Oamenii au gusturi si senzatii extrem de diferite... asa ca nu fa eroarea sa te iei dupa ce simt altii - real sau pretins! - ci incearca tu!, cu simturile tale, e cel mai sigur si definitiv!

20 răspunsuri:
| Barajag explică:

@kratos:din pacate nu am cablu aici sa urmaresc emisiuneahappy

| Barajag explică:

@auran:nu am folosit, dar mi-as dori sa am cateva big grin

| Barajag explică:

@alllinna:cat de tanara crezi ca sunt?
@auran:daca as avea bani, mi-as cumpara ceva ceva, doar sa vad cum elaughing

auran
| auran a răspuns:

Dar tu draga mea ai folosit? daca da, de care si cum este...

auran
| auran a răspuns:

Ursulika pai, nu te opreste nimeni sa-ti iei ce-ti place...

auran
| auran a răspuns:

Ursulika alege-l pe cel care-ti place si noi "prietenii" ti-l facem cadou de Mos Cracila...

kratos
| kratos a răspuns:

Eu cu sotia mea folosim asa ceva. Imbunatatesc viata sexuala la unii la altii nu stiu daca au vreun rol. Daca te uiti la b1tv la Laura Andresan o sa afli mai multe.

kratos
| kratos a răspuns:

Dupa cum ti-am spus la unii care sunt mai nebuni jucariile chiar ajuta la altii nu. Depinde de la cuplu la cuplu.

| Tessy a răspuns:

Penisurile artificiale (dildo-uri) sunt de mai multe forme şi mărimi, dar toate au un singur scop: ţin locul unui penis real. Daca in antichitate erau confectionate, asa cum s-a mentionat deja, din piatra sau os, astazi, datorita materialelor de ultima generatie, acestea sunt confectionate din materiale polimerice (latex, silicon etc.), materiale ceramice (hidroxiapatite, cristale), materiale metalice (inox, titan). Toate materialele din care sunt confectionate sunt biocompatibile, adica nu provoaca reactii alergice sau de alta natura. Designul, culoarea si textura variaza de la cat mai apropiat de natural pana la variante care nu au nimic in comun cu realitatea.

Daca vrei sa le folossti cu partenerul, trebuie sa fie si el de acord.
Daca vrei sa le folosesti singura...totul va tine de imaginatia ta.

:*

| snepy a răspuns:

Multe sunt interesante si haioase, dar altele nu au rost sa le folosesti happy si nu neaparat jucarii de penetrare

| sese a răspuns:

Se numea Anca. Din pacate a iesit din uz ( garantia expirata).

| valy07kdpv a răspuns:

Stymulatoare...
d-asta au si fost facute
nu costa prea mult...
an caz de synguratate sunt benefyce
dar nu antotdeauna yndykate

| zemantex a răspuns:

Am un fleshlight. e ok

| mgtow a răspuns (pentru zemantex):

Mai e bun? vezi ca ai nevoie de amidon de porumb pentru o intretinere buna si acum a aparut o ventuza ca sa ti-l pui la dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosite frecvent duc la modificarea florei vaginale, sunteti prea tineri sa va plictisiti de sexul normal care include si sentimente, sigur ca fiecare a folosit doar din curiozitate dar sa le folosesti in mod curent?, in fine, eu, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti culmea.....cu intrebarile.....bravo!

| maria2231 a răspuns:

Îți recomand jucarii sexuale pentru femei sau pentru barbati da la LoveIsland.ro - https://www.loveisland.ro/jucarii-sexuale-femei/

Ofera brand-uri de lux si produse exclusiviste!

| GargaritzaB a răspuns:

Buna! Jucarii sexuale bune si calitative poti gasi pe https://kupoane.ro/store/erotic24/. Este un sex shop cu livrare la easybox, foarte discret si serios.

| RoxanaRoxy123111222333 a răspuns:

Parerea mea sincera este ca jucăriile au si ele un rol foarte important. Te ajuta sa te cunosti mai bine, sa-ti cunosti zonele erogene.
Eu personal am inceput cu acest model si il recomand unei începătoare : https://eroticemporium.ro/......mobile-app

Iti doresc mult cu curaj si spor in a te descoperii

| Nina123jojo a răspuns:

Da.
Și cele mai de calitate le-am găsit pe https://vibra.ro/categorie-produs/jucarii-sexuale/