| cris_8358 a întrebat:

A mai luat cineva anticonceptionale yasmin? eu am luat 2 luni si n-am avut problmele doar ca m-am ingrasat foarte tare de la ele... posibil sa fie din cauza organismului fiecareia sau poate este alta problema?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pilulele se iau la indicația medicului de specialitate.
Fiecare femeie este unică în felul ei, dacă în situația ta apar modificări de orice natură le întrerupi și mergi la medic aducându-i la cunoștință cele întâmplate.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele nu ingrasa, doar cresc pofta de mancare. Daca tu ai mancat mai mult ca inainte si nu te-ai abtinut, te-ai ingrasat. In mod normal, in perioada in care iei anticonceptionale trebuie sa-ti supraveghezi atent aportul de calorii.

| ATHOS a răspuns:

Ar fi cazul sa te duci la doctor, sa-ti faci analizele si anticonceptionalele sa le iei la recomandarea medicului. Ci cat mai repede cu atat mai bine pentru tine!
Bafta!

| Fifylici a răspuns:

Da eu am luat 2 ani si sunt acum o vaca, e posibil din cauza alimentatiei. mie doctorita mi-a spus ca nu m-am ingrasat din cauza lor si din cauza vietii sendentare p care o am, este posibil si din cauza asta dar eu pun pariu ca si pilule m-au ingrasat.Acum am schimbat medicul si pastilele acum iau desorelle, poate ai auzit de ele.

| cris_8358 explică:

Le-am luat la recomandarea medicului alte anticonceptionale in afara de astea nu pot sa iau. oricum am renuntat la ele. va multumesc pentru raspunsuri.