| queneen a întrebat:

Acum 3 luni fostul meu prieteni/iubit a inchiriat un apartament impreuna cu cativa prieteni de-ai lui pentru o noapte. In acea seara a fost si o fata pe care o consideram prietena acolo si evident ca pe langa ca a fost bulita de fostul meu a mai fost bulita si de ceilalti baieti care erau vreo 9-10. Eu eram afara cu niste prietene si m-a sunat unul dintre acei baieti sa imi spună ca prietenul meu i-o trage prietenei mele. Evident ca m-am dus acolo si nu a iesit tocmai bine, cu scandal, bataie. Eram foarte nervoasa si dezamagita pentru ca el era iubitul meu si ea prietena mea. In prezent fostul meu inca ma mai cauta, ma suna cu numar privat, vine in fata casei mele, o suna pe mama, cand ies in oras si ma întâlnesc intamplator cu el se tine dupa mine si ma roaga sa il iert pentru ca a gresit si nu o sa se mai intample niciodata. Inca mai tin la el, nu pot spune ca il mai iubesc fiindca am suferit foarte mult. Mi se face efectiv mila cand il vad cum plange, cum imi trimit prietenii lui poze cu el plângând. Dupa ce m-am despărțit de el a inceput sa bea si mai rau de atat, sa se drogheze. Era un baiat foarte bun inainte, nu facea lucruri de genu si ma simt vinovata fiindca din cauza mea s-a apucat de droguri si de baut. Merita sa ii mai dau o șansa?

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hmm, ai putea încerca... sunt 2 situații aici, ori a fost o situație care să-i deschidă ochii și să realizeze că te iubește și că e greșit să facă așa ceva, ori își pune doar ambiția să te recucerească și cu prima ocazie o s-o facă iar. dacă vrei și simți că poți să-i mai dai o șansă, ca să nu rămâi cu întrebarea mereu „dar dacă i-aș mai fi dat o șansă ar fi fost diferit?" ai putea încerca s-o faci dar să fii foarte atentă și la prima abatere, pa, fără nicio altă șansă

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa vezi ce raspuns iti va da la aceasta intrebare prietena ta, care a fost violata de cei 9-10 ticalosi nemernici si descreierati. Raspunsul ei ar fi si obiectiv si incomparabil mai sugestiv comparativ cu toate raspunsurile pe care le vei primi.

| queneen explică (pentru corbulalbrosu):

Nu a fost violată. Ea s-a dus de bunăvoie, ei ii place sa o faca cu multi baieti, ii place sa fie catalogata drept curva, panarama etc. Cand am intrebat-o de ce a facut asta, mai ales cu iubitul meu a spus ca nu o putea face cu restul si pe el sa il lase

| corbulalbrosu a răspuns (pentru queneen):

In acest caz imi cer scuze si ignora acest raspuns.

| Sofer a răspuns:

Mai dai o șansă.

| cristimihailov a răspuns:

Nu ai 100 de ani.
Mai sunt si altii.

A doua sansa nu se da la persoane care se apuca de droguri si bautura.

Ce te face sa crezi ca daca, vreodata, ca si cuplu, ati fi intr-o situatie dificila, si el, in loc sa fie un sprijin s-ar apuca de droguri?

A te droga/imbata este o chestie pe care alegi sa o faci, nu care ti se intampla.

| Goete a răspuns:

Ainreactionat foarte nasol cand ai fost invidioasa pe prietena ta, ca o "buleau" 9-10 baieti.
Ai fi putut intra in joc, nu cred ca s-ar fi suparat careva dintre ei.
Propune-i prietenului tau impacarea, dar spune-i ca si tu vrei o noapte cu el si prietenii lui, si vezi ce zicewinking

| Dalmore a răspuns:

Îți trimit prietenii lui poze cu el plângând rolling on the floor)))))
Mare bărbat. Dă-l dracu că-i defect, schimbă anturajul că așa ceva rar am mai auzit. Ăia-s oameni? Cică prietenă, iubit... lol.
Film cu proști, nu altceva.

| Dalmore a răspuns:

Apropo, asta cu drogatul și băutul e manipulare ieftină, am pățit-o și eu. Este STRICT responsabilitatea lui ce face, nu ești dădaca lui. Nu ai nicio obligație față de el și niciun motiv să te simți vinovată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mi se face efectiv mila cand il vad cum plange, cum imi trimit prietenii lui poze cu el plângând." Epic rolling on the floor
Da, mai da-i o sansa.Sunteti făcuți unul pentru celalalt.El si-o trage cu prietena ta si tu îi ștergi lacrimile.Casa de piatra!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh sa înțeleg că ar trebui să îl doară fix in cot? Eu as plânge în liniște, nu as avea curajul lui ăla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar dacă plângi in liniște nu te vede nimeni.E semn de slăbiciune sa o faci in public si sa trimiți si poze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De parcă nu își dă seama ce slăbiciuni avem... Nu e nevoie să plângi in public, aia e doar cerșeală de atenție. Nu slăbiciune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E slăbiciune sa plângi in general de fapt.
Își da seama doar dacă i le arați.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine? Doar atat?sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar așa ești tu?
Daca îți răspund sec, asta nu înseamnă că nu sunt interesat, mai degraba fierb pe interior sa "gust din tine".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu-s chiar asa.De fapt îmi place felul tau de a fi.
Si eu ar trebui sa ghicesc in stele asta?
Dacă n-ai fi pus ghilimele alea ar fi fost mai excitant.Asa nu-mi dau seama la ce te referi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate, cineva care își cere iertare și plânge din cauza asta se poate sa nu o mai facă din nou. Depinde de tine, nu de noi.
Oricum schimbati-va prietenii, ambii aia numai prieteni nu sunt. Cred că vor să vă distrugă relația de tot.

| elaventurero a răspuns:

Crezi ca merita sa te imaci cu un asemenea "barbat"?
Vezi ca sentimentele pe care le simti de mila si amaraciune fata de exterior sunt cele mai inselatoare chiar pentru propria ta persoana.
Dai block cat mai curand peste tot si elimina-l complet din toate mediile tale. oricum asta vei face candva dar cu cat mai repede cu atat mai binewinking Pace

| lorix a răspuns:

"Inca mai tin la el.
Mi se face efectiv mila cand il vad cum plange.
Ma simt vinovata fiindca din cauza mea s-a apucat de droguri si de baut."

Esti... ma abtin. Daca tii putin la tine atunci arunca la gunoi toate gandurile pe care le ai cu el si vezi-ti mai departe de viata ta ca ala-i un mare ratat.

"Cum imi trimit prietenii lui poze cu el plângând."
rolling on the floor

| BossuldepăBaltă a răspuns:

Bine ca in timp ce si-o tragea cu aia nu plangea si nici nu bea. Nu conteaza ca a fost baiat bun, nu te injosi sa accepti astfel de comportament din partea lui, pentru ca, daca a gresit o data, sunt mari sanse sa greșească din nou.